Ewa7514041
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2022, 08:03

Błąd w księdze inwentarzowej papierowej.

wtorek 17 sty 2023, 14:24

Dzień dobry, mam problem z podręcznikami, mianowicie w jednym roku mam faktury z podpisem dwóch dyrektorów, ponieważ była zmiana dyrektora. Podręczniki wpisałam przedmiotami, po czym okazuje się, ze cześć podręczników jest już na nowego dyrektora. W księdze inwentarzowej, papierowej nie mam już miejsca, żeby dopisać podręcznik. Nie wiem jak rozwiązać ten problem. Np. miałam 61 podręczników j. angielskiego, 60 jest na fakturze z podpisem byłej dyrektorki, a 1 już z podpisem nowego dyrektora. Faktury były później, niż podręczniki, przegapiłam sprawę. Bardzo proszę podzielcie się pomysłami co w takiej sytuacji, bo nic nie mogę wymyślić. Jak wybrnąć z tego problemu.

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Błąd w księdze inwentarzowej papierowej.

środa 18 sty 2023, 09:16

Wyjaśnij. Czy tego jednego z podpisem nowego dyr. nie wprowadziłaś do inwentarza? Dlaczego nie masz miejsca do wpisu? Skończyła się księga?

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Błąd w księdze inwentarzowej papierowej.

środa 18 sty 2023, 09:27

Ewa7514041 pisze:
wtorek 17 sty 2023, 14:24
Dzień dobry, mam problem z podręcznikami, mianowicie w jednym roku mam faktury z podpisem dwóch dyrektorów, ponieważ była zmiana dyrektora. Podręczniki wpisałam przedmiotami, po czym okazuje się, ze cześć podręczników jest już na nowego dyrektora. W księdze inwentarzowej, papierowej nie mam już miejsca, żeby dopisać podręcznik. Nie wiem jak rozwiązać ten problem. Np. miałam 61 podręczników j. angielskiego, 60 jest na fakturze z podpisem byłej dyrektorki, a 1 już z podpisem nowego dyrektora. Faktury były później, niż podręczniki, przegapiłam sprawę. Bardzo proszę podzielcie się pomysłami co w takiej sytuacji, bo nic nie mogę wymyślić. Jak wybrnąć z tego problemu.
Moim zdaniem niewpisane podręczniki należy wpisać do księgi inwentarzowej pod kolejnymi numerami. Nie przejmuj się tym, że nie będziesz mieć wszystkich podręczników z jednego przedmiotu w księdze po kolei (np. 60 angielskich będzie osobno, a 1 kilkadziesiąt numerów dalej).

Ewa7514041
Posty: 2
Rejestracja: poniedziałek 26 wrz 2022, 08:03

Re: Błąd w księdze inwentarzowej papierowej.

środa 18 sty 2023, 12:32

Nie mam miejsca, ponieważ już wpisałam kolejne podręczniki z bieżącego roku. Książka niestety jest za rok ubiegły. Bardzo Państwu dziękuję za podpowiedź.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 122 gości