Asdic
Posty: 1
Rejestracja: piątek 24 lut 2023, 16:05

Książka Trzy metry nad niebem

piątek 24 lut 2023, 16:24

Witam. W szkolnej bibliotece szkoły podstawowej uczniowie mogą wypożyczyć książkę pt.Trzy metry nad niebem w której są wulgaryzmy i erotyka . Z stąd moje pytanie jak jest w waszych bibliotekach szkolnych i kto decyduje o tytułach takich książek , gdyż na moje wątpliwości pani bibliotekarka oznajmiła iż jest ona dopuszczona przez ministerstwo.Proszę o odpowiedzi zatroskany rodzic. Pozdrawiam.

Pola z Opola
Posty: 112
Rejestracja: wtorek 23 sty 2007, 01:56

Re: Książka Trzy metry nad niebem

sobota 25 lut 2023, 01:52

To dosyć popularna książka wśród młodzieży. Nawet na jej kanwie powstał film. Jest erotyka (soft) ale przecież nastolatków to interesuje.
A wulgaryzmów w książce jest mniej niż słyszy się w rozmowach uczniów ze szkoły podstawowej,

zanja
Posty: 57
Rejestracja: piątek 05 sty 2007, 12:06

Re: Książka Trzy metry nad niebem

środa 01 mar 2023, 10:12

Ja chyba nie kupiłabym takiej książki do szkoły podstawowej. Ale jej nie czytałam, tylko opis. Pracuję w bibliotece w szkole średniej i dla moich uczniów jak najbardziej.

ewab
Posty: 15
Rejestracja: piątek 08 lut 2019, 12:56

Re: Książka Trzy metry nad niebem

środa 01 mar 2023, 10:26

Zawsze można poprosić rodzica o zgodę na wypożyczenie kontrowersyjnej książki. Ja tak robię w klasach I-III sp, jeśli chcą wypożyczyć "Harrego Pottera", albo 4-6 jeśli chcą wypożyczyć "Silver" K. Gier. Mówię uczniowi, że wypożyczę mu książkę, jeśli będę miała zgodę rodziców. Rodzice piszą zgodę odręcznie lub mailem.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 83 gości