klucha_26
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2023, 11:47

drzwi otwarte szkoła- biblioteka

wtorek 28 lut 2023, 10:53

Hej ma ktoś jakieś pomysły na promowanie biblioteki na drzwiach otwartych w szkole średniej

klucha_26
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2023, 11:47

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

wtorek 28 lut 2023, 12:54

I co tyle osób odczytało a nikt nie prowadził takiego wydarzenia w szkole. Pierwszy raz pracuje w bibliotece i nie wiem co miałabym zorganizować w bibliotece na drzwi otwarte szkoły.

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

wtorek 28 lut 2023, 13:16

Pracuję w szkole podstawowej i u nas podczas Drzwi Otwartych nie prowadzę żadnych działań, jedynie chodzi o udostępnienie pomieszczenia do zwiedzania. Przyszli pierwszoklasiści mają zorganizowane inne zajęcia w ramach Drzwi Otwartych, np. udział w przedstawieniu teatralnym, zajęcia sportowe itp. Oczywiście jestem w tym czasie do dyspozycji i nawiązuję rozmowę ze zwiedzającymi. Może w szkole średniej sprawdziłyby się kalambury lub jakieś karty zadań? Warto też wyeksponować ciekawe książki. Może losowanie przy wejściu ciekawych cytatów? To tak na szybko mi się nasunęło. Można też zaangażować starszych uczniów, którzy pewnie chętnie przebraliby się na tę okoliczność.

Anna11
Posty: 18
Rejestracja: środa 13 mar 2013, 14:19

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

środa 01 mar 2023, 09:22

Pracuje w szkole średniej i to ja organizuję dni otwarte. Zazwyczaj w bibliotece, w czytelni, są uczniowie, którzy opowiadają jak działa nasza biblioteka, np. o katalogu on-line, MOL NET. Mamy trochę pieniędzy na nowe książki, więc jak ósmoklasiści widzą wystawkę to są zachwyceni że takie tytuły książek można u nas wypożyczyć!

Arlecik
Posty: 24
Rejestracja: piątek 28 wrz 2007, 14:26

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

środa 01 mar 2023, 09:37

Dawniej promowałam bibliotekę razem z polonistką, z którą prowadzę większość działań, w zwiedzanej przez uczniów pracowni polonistycznej. Przygotowałyśmy wystawkę dla uczniów w dużej mierze dotyczącą prowadzonego przez nas koła dziennikarsko-kulturalnego (prowadzenie gazetki, wyjazdy kulturalne, konkursy zewnętrzne itd.), a oprowadzali po niej właśnie członkowie koła. Obecnie pomieszczenie biblioteczne jest większe i tak jak pisały koleżanki wcześniej, oprowadzani uczniowie byli pod wrażeniem ciekawego księgozbioru i chętnie nawiązywali rozmowę.

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

środa 01 mar 2023, 10:11

Pracuję w SP.
W Dniu Otwartym będzie gra terenowa na terenie szkoły, jednym z punktów jest biblioteka szkolna. Przygotowałam też zakładki promujące bibliotekę szkolną.

Reptilek
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 02 mar 2023, 00:51

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

czwartek 02 mar 2023, 00:52

Przygotuj konkurs lub grę, w której uczniowie będą musieli odnaleźć odpowiedzi na pytania związane z biblioteką i nagrodź zwycięzców ciekawymi książkami lub gadżetami bibliotecznymi.
https://stylmamy.pl/jakie-sa-style-ubioru/

klucha_26
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2023, 11:47

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

czwartek 02 mar 2023, 06:15

hej dzięki za sugestie i pomoc.

Prooseas
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 08 cze 2023, 11:06

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

czwartek 08 cze 2023, 11:10

Jeśli szukasz pomysłów na promowanie biblioteki na drzwiach otwartych w szkole średniej, oto kilka propozycji:

• Zorganizuj konkurs czytelniczy lub quiz z nagrodami dla uczestników. Możesz przygotować pytania dotyczące książek z różnych gatunków i poziomów trudności, lub zainspirować się popularnymi programami telewizyjnymi, takimi jak Milionerzy czy Jeden z dziesięciu. geometry dash bloodbath

• Przygotuj wystawę lub prezentację multimedialną na temat ciekawych i nowych książek dostępnych w bibliotece. Możesz pokazać okładki, fragmenty, recenzje lub opinie innych czytelników. Możesz też zaprosić autorów lub wydawców do udziału w spotkaniach lub warsztatach z uczniami.

• Zaproponuj zajęcia lub warsztaty związane z czytaniem i pisaniem. Możesz nauczyć uczniów technik szybkiego czytania, kreatywnego pisania, recenzowania książek lub tworzenia własnych opowieści. Możesz też zaprezentować im różne narzędzia i zasoby online, takie jak e-booki, audiobooki, podcasty czy blogi literackie.

• Zorganizuj akcję wymiany lub darowizny książek. Możesz zachęcić uczniów i nauczycieli do przynoszenia swoich starych lub niechcianych książek i wymieniania ich na inne lub oddawania ich do biblioteki. Możesz też zebrać datki na zakup nowych książek lub wsparcie lokalnych organizacji promujących czytelnictwo.

Mam nadzieję, że to Ci pomoże. Jeśli masz jakieś pytania lub potrzebujesz więcej informacji, daj mi znać. blush

klucha_26
Posty: 11
Rejestracja: piątek 13 sty 2023, 11:47

Re: drzwi otwarte szkoła- biblioteka

piątek 09 cze 2023, 15:55

drzwi otwarte już dawno się odbyły i zostały stworzone tylko i wyłącznie ulotki z informacjami na temat zbiorów i konkursów które się odbywają w bibliotece.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 72 gości