ksanna
Posty: 140
Rejestracja: wtorek 17 lut 2009, 23:48

Ksiązki za 1 zł

czwartek 13 kwie 2023, 08:26

Witam! Czy są tu osoby praktykujące sprzedaż zbędnych książek w bibliotece np. po 1 zł? Chodzi mi np. o dary czytelników, niekoniecznie przydatne w bibliotece. Jak rozwiązujecie to formalnie? Czy pieniądze wpłacacie na konto szkoły a potem wydajecie? Czy jest jakiś przepis, którym można się podeprzeć? Pozdrawiam :)

Rudolfina
Posty: 605
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: Ksiązki za 1 zł

czwartek 13 kwie 2023, 09:00

ksanna pisze:
czwartek 13 kwie 2023, 08:26
Witam! Czy są tu osoby praktykujące sprzedaż zbędnych książek w bibliotece np. po 1 zł? Chodzi mi np. o dary czytelników, niekoniecznie przydatne w bibliotece. Jak rozwiązujecie to formalnie? Czy pieniądze wpłacacie na konto szkoły a potem wydajecie? Czy jest jakiś przepis, którym można się podeprzeć? Pozdrawiam :)
Mój dyr jakiś czas temu po naradzie z OP przyniósł informację, że szkoła nie może prowadzić kiermaszu książek. Tak jak loterii fantowej podczas festynu :roll: Chodzi o opodatkowanie zysków. Książki nieprzydatne w bibliotece szkolnej co roku przekazuję na bazarek do schroniska dla zwierząt. Chodzi o to, żeby ich nie wyrzucać i żeby jeszcze przyniosły jakąś korzyść 8)

kno_da
Posty: 138
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Ksiązki za 1 zł

czwartek 13 kwie 2023, 09:28

ksanna pisze:
czwartek 13 kwie 2023, 08:26
Witam! Czy są tu osoby praktykujące sprzedaż zbędnych książek w bibliotece np. po 1 zł? Chodzi mi np. o dary czytelników, niekoniecznie przydatne w bibliotece. Jak rozwiązujecie to formalnie? Czy pieniądze wpłacacie na konto szkoły a potem wydajecie? Czy jest jakiś przepis, którym można się podeprzeć? Pozdrawiam :)
U mnie sprawdza się tzw. "Półka wolnych książek" (bookcrossing). Mam w szkole dwa miejsca, dla młodszych i dla starszych uczniów. Czasami ogłaszam zbiórkę książek z przeznaczeniem na "Półkę", a czasami w ciągu roku uczniowie i rodzice sami przynoszą i pytają czy mogą zostawić. Książki oklejam przygotowaną naklejką z informacją podpatrzoną w internecie. Uczniowie już wiedzą, że z tych książek się nie rozliczamy. Opisana praktyka dotyczy książek przekazanych na ten cel. W ten sposób przekazuję też dary, które nie przydadzą się z różnych względów w bibliotece, oczywiście po uzgodnieniu z darczyńcą.

Dorota79
Posty: 871
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Ksiązki za 1 zł

czwartek 13 kwie 2023, 09:30

A ja z kolei niepotrzebne książki przekazuję na kiermasz do biblioteki miejskiej lub daję chętnym uczniom. U mnie było podobnie, tzn. dyrekcja nie dała zgody na biblioteczno-szkolne kiermasze książek.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 80 gości