JolAga
Posty: 8
Rejestracja: środa 18 mar 2020, 19:07

elektroniczne księgi inwentarzowe

wtorek 05 wrz 2023, 11:16

Cześć! Mam pytanie-czy w wydrukowanych księgach inwentarzowych z Mola też przesznurowujecie strony i pieczętujecie jak tradycyjne księgi papierowe?

Rudolfina
Posty: 624
Rejestracja: wtorek 29 sty 2019, 10:25

Re: elektroniczne księgi inwentarzowe

środa 06 wrz 2023, 08:40

JolAga pisze:
wtorek 05 wrz 2023, 11:16
Cześć! Mam pytanie-czy w wydrukowanych księgach inwentarzowych z Mola też przesznurowujecie strony i pieczętujecie jak tradycyjne księgi papierowe?
Ja trzymam wydruki w segregatorze.
Tak naprawdę, to nie wiem po co w ogóle drukować, skoro księgi prowadzimy elektronicznie.
Nie drukuję wcale księgi podręczników dotowanych, bo to kilka tysięcy rekordów co roku, a po trzech latach ubytkowanie.

mirka77
Posty: 74
Rejestracja: poniedziałek 11 cze 2012, 10:30

Re: elektroniczne księgi inwentarzowe

środa 06 wrz 2023, 15:15

Rudolfina pisze:
środa 06 wrz 2023, 08:40
JolAga pisze:
wtorek 05 wrz 2023, 11:16
Cześć! Mam pytanie-czy w wydrukowanych księgach inwentarzowych z Mola też przesznurowujecie strony i pieczętujecie jak tradycyjne księgi papierowe?
Ja trzymam wydruki w segregatorze.
Tak naprawdę, to nie wiem po co w ogóle drukować, skoro księgi prowadzimy elektronicznie.
Nie drukuję wcale księgi podręczników dotowanych, bo to kilka tysięcy rekordów co roku, a po trzech latach ubytkowanie.
Tak samo robię i też nie rozumiem, po co drukować, chociaż drukuję. Chyba taki był zamysł, żeby odejść od papierologii. :roll:

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: elektroniczne księgi inwentarzowe

czwartek 07 wrz 2023, 19:41

Rozporządzenie Ministra Kultury w sprawie zasad ewidencji materiałów bibliotecznych nakazuje dodrukowanie kolejnych kart księgi elektronicznej co najmniej raz w roku.
Chodzi pewnie o bezpieczeństwo danych - w przypadku np. utraty danych elektronicznych.
Szczegóły są tu: https://biblioteka.pl/artykul/Zamykanie ... wych/12416

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 331 gości