ciri525
Posty: 1
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2023, 12:09

Podręczniki "gratisowe" od wydawnictw w bibliotece

czwartek 26 paź 2023, 22:41

Dzień dobry, mam takie pytanie. Czy wszelkie podręczniki szkolne (dodatkowe dla ucznia, przewodniki dla nauczyciela), które wydawnictwa wysyłają w gratisie do szkoły, należy traktować jako dary (wycenić),nadać numery, wpisać do księgozbioru głównego - lub może załozyć inną ewidencję - jakieś księgi podręczników gratisowych (???), wypożyczać nauczycielom a potem po 3 latach zubytkować? (biblioteka jeszcze nieskomputeryzowana)
W poradniku o podręcznikach z "Biblioteki w Szkole" nie mogłam znaleźć takiej informacji, czy traktować je jako dar, jedynie jest napisane, że można je roboczo ewidencjonować. Tylko moim zdaniem ewidencjonuje się to, co jest przyjęte na stan biblioteki, zatem wycenione i wpisane do księgi. Czy dobrze myślę?

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Podręczniki "gratisowe" od wydawnictw w bibliotece

piątek 27 paź 2023, 08:27

ciri525 pisze:
czwartek 26 paź 2023, 22:41
Dzień dobry, mam takie pytanie. Czy wszelkie podręczniki szkolne (dodatkowe dla ucznia, przewodniki dla nauczyciela), które wydawnictwa wysyłają w gratisie do szkoły, należy traktować jako dary (wycenić),nadać numery, wpisać do księgozbioru głównego - lub może załozyć inną ewidencję - jakieś księgi podręczników gratisowych (???), wypożyczać nauczycielom a potem po 3 latach zubytkować? (biblioteka jeszcze nieskomputeryzowana)
W poradniku o podręcznikach z "Biblioteki w Szkole" nie mogłam znaleźć takiej informacji, czy traktować je jako dar, jedynie jest napisane, że można je roboczo ewidencjonować. Tylko moim zdaniem ewidencjonuje się to, co jest przyjęte na stan biblioteki, zatem wycenione i wpisane do księgi. Czy dobrze myślę?
Ja darmowych podręczników nie wpisuję, tylko rozdaję nauczycielom. Po roku przekazują oni następnym koleżankom. Na pewno podręczników nie wpisuje się do księgozbioru głównego, bo na podręczniki powinna być założona księga podręczników. Słowem, tym, co otrzymuję gratis od wydawnictwa, nie zawracam sobie głowy. Dość mam innej pracy z podręcznikami (łącznie z rozliczaniem dotacji), by mieć czas na takie rzeczy.

Ivonka76
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 05 mar 2020, 12:35

Re: Podręczniki "gratisowe" od wydawnictw w bibliotece

czwartek 02 lis 2023, 08:44

Ja robię tak samo jak Dorota79

betka
Posty: 27
Rejestracja: piątek 15 wrz 2006, 22:24

Re: Podręczniki "gratisowe" od wydawnictw w bibliotece

poniedziałek 06 lis 2023, 22:43

Materiały ćwiczeniowe uczniowie dostają na zawsze Chyba ,że np. odchodzący uczeń mało z nich korzystał więc może je zwrócić aby przekazać następnemu uczniowi -może nie musi.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 338 gości