Annie
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 31 paź 2023, 10:29

Karty biblioteczne dla pierwszoklasistów

wtorek 31 paź 2023, 10:53

Witam serdecznie wszystkich użytkowników Forum,
Jestem tu nowa, zarejestrowałam się dzisiaj. Od września br. pracuję jako nauczyciel - bibliotekarz w bibliotece szkolnej w szkole podstawowej. Jestem użytkownikiem programu MOL Optivum dla bibliotek szkolnych.
Jeżeli ktoś z Państwa pracował lub pracuje z tym programem, bardzo proszę o chwilę uwagi i o pomoc. :-)
Mam przygotować karty biblioteczne w programie MOL Optivum dla uczniów klas pierwszych. Zaznaczam, że dopiero uczę się tego programu samodzielnie na podstawie podręcznika z jego obsługi (pracuję na zastępstwo, bez wcześniejszego przeszkolenia). W podręczniku jest napisane, że kartę biblioteczną można sporządzić w momencie wpisywania danych nowego czytelnika do rejestru. Problem polega na tym, że dane pierwszoklasistów zostały już wprowadzone i zatwierdzone we wrześniu, a polecenie stworzenia dla nich kart bibliotecznych otrzymałam w październiku.
Moje pytania do Państwa:
1. Jak otworzyć formularz modyfikacji danych czytelnika, by móc uzyskać dostęp do już zapisanych danych w celu utworzenia karty bibliotecznej?
2. Skąd (z jakiego źródła) można pobrać dowolną kartę biblioteczną w celu wczytania jej kodu w polu Kod kreskowy w formularzu danych osobowych czytelnika, by móc przyporządkować daną kartę do konkretnej osoby (czytelnika)?
Z góry serdecznie dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam. :-)

Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: Karty biblioteczne dla pierwszoklasistów

czwartek 02 lis 2023, 13:02

1.Należy wybrać czytelnika i kliknąć zakładkę "edytuj dane czytelnika". W ten sposób otwierasz konto wybranego ucznia i wczytujesz za pomocą czytnika kod kreskowy karty bibliotecznej.
2. Karty biblioteczne z indywidualnym kodem kreskowym należy kupić. Kiedyś były dostępne we Vulcanie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 372 gości