SOSW dla Dzieci Nieslyszacych
Posty: 17
Rejestracja: piątek 10 gru 2021, 11:37

Przejście na emeryturę, a scontrum

środa 22 lis 2023, 19:26

Dzień dobry,
planuję odejść na emeryturę od września 2024 roku. Co powinnam zrobić, aby zgodnie z przepisami przekazać bibliotekę następcy? Czy scontrum powinno być przeprowadzone? Jeśli tak, to na czyj wniosek? Kto ma tego dokonać i kiedy? Jakie są procedury odchodzenia z biblioteki?
Bibliotekę przejmowałam w 2020 roku, nie było żadnego przekazania, musiałam sama zabiegać o to, aby zrobić scontrum, na które dyrekcja wyraziła zgodę dopiero po zakończeniu roku szkolnego, czyli w lipcu 2021 (przychodziłam w wakacje i wspólnie z woźnym zliczaliśmy książki). Tak więc inwentaryzacja była stosunkowo niedawno, mój księgozbiór jest niewielki (niecałe 6 tys.).
Bardzo proszę o radę. Pozdrawiam Joanna

bibliotheca
Posty: 21
Rejestracja: poniedziałek 25 sty 2021, 12:33

Re: Przejście na emeryturę, a scontrum

czwartek 23 lis 2023, 11:03

Każde skontrum w bibliotece jest zarządzane przez dyrektora placówki. Czy dyrektor takowe zarządzi to jego sprawa i odpowiedzialność. Twoja rola ogranicza się wyłącznie do poinformowania przełożonego o zamiarze przejścia na emeryturę. Skontrum zdawczo-odbiorcze, jeżeli już, to powinno być zrobione w czasie, gdy Ty jeszcze formalnie jesteś zatrudniona w szkole. Z chwilą odejścia na emeryturę nie jesteś już pracownikiem szkoły i dyrektor nie może żądać od Ciebie uczestnictwa w żadnym skontrum. Nie jest już wtedy Twoim pracodawcą. Z kolei osoba, która przyjdzie na Twoje miejsce może wnioskować do dyrektora o zrobienia skontrum odbiorczego. Na co dyrektor może się zgodzić , bądź nie. Na to już nie masz wpływu. To pracodawca- Dyrektor zarządza zasobami szkoły, w tym biblioteką i odpowiada personalnie i materialnie za majątek szkoły. Więc spokojnie szykuj się na zasłużony odpoczynek na emeryturze i się nie przejmuj obowiązkami i powinnościami, które leżą w gestii przełożonych.

SOSW dla Dzieci Nieslyszacych
Posty: 17
Rejestracja: piątek 10 gru 2021, 11:37

Re: Przejście na emeryturę, a scontrum

czwartek 23 lis 2023, 14:34

Bardzo dziękuję za odpowiedź, od razu mi lżej :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 318 gości