Xsarlok
Posty: 3
Rejestracja: piątek 06 mar 2020, 08:17

Księgozbiór podręczny

piątek 08 gru 2023, 11:59

Witam. Jestem bibliotekarzem z długoletnim stażem pracy. Księgozbiór podręczny to był dla mnie taki księgozbiór, z którego można było korzystać tylko na miejscu. Ale w ostatnich latach, z powodu braku pieniędzy zaczęłam wypożyczać książki i z tego księgozbioru, zwłaszcza o zwierzętach i z historii. Czy to jest to zgodne z przepisami? Może mi to ktoś wytłumaczyć.

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: Księgozbiór podręczny

piątek 08 gru 2023, 13:36

Xsarlok pisze:
piątek 08 gru 2023, 11:59
Witam. Jestem bibliotekarzem z długoletnim stażem pracy. Księgozbiór podręczny to był dla mnie taki księgozbiór, z którego można było korzystać tylko na miejscu. Ale w ostatnich latach, z powodu braku pieniędzy zaczęłam wypożyczać książki i z tego księgozbioru, zwłaszcza o zwierzętach i z historii. Czy to jest to zgodne z przepisami? Może mi to ktoś wytłumaczyć.
Czasy się zmieniły. Kiedyś było nie do pomyślenia, żeby można było wypożyczyć z biblioteki do domu np. słowniki czy encyklopedie. One były na wagę złota, bo trudno dostępne i drogo kosztowały. Dziś, w czasach gdy wiedza jest w zasięgu ręki, bo wystarczy sięgnąć po komórkę, to się zmieniło. Ja prywatnie wypożyczam z innych bibliotek słowniki i sama też tak robię. Zresztą, mało kto obecnie niestety z nich już korzysta. Smutne to, ale prawdziwe, bo w Wikipedii może każdy z nas napisać różne rzeczy, a encyklopedie papierowe tworzyli i tworzą specjaliści.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 359 gości