aLeena
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 28 cze 2012, 14:43

Wysyłka czasopisma "Biblioteka w szkole"

czwartek 21 gru 2023, 10:18

Dzień dobry,
Czy otrzymali już Państwo grudniowy numer "BwS"?

Nie wiem, co się dzieje, ale zaczynam się irytować. To kolejny raz w tym roku, kiedy nie otrzymałam magazynu; pomimo opłacenie prenumeraty otrzymuje zapytania, czy skoro skończyła mi się prenumerata, to nie chcę jej ponownie wykupić (np. dwa miesiące po wykupie na kolejne półrocze) W tym roku zdarzyło się to dwukrotnie...(?!)
W tym czasie ja czekam na opłacone numery, ale dostaje je dopiero po monicie do wydawnictwa. Przykro :(

Teraz, sytuacja z opóźnionym grudniowym numerem, to trzeci raz w tym roku, kiedy nie mogę liczyć na to, by bez problemów otrzymać czasopismo.
Jeśli jest opóźnienie u wszystkich, to ok, zdarza się, ale szkoda, że nie ma informacji o tym. Bo na kilka tygodni przed końcem prenumeraty, otrzymuje kilka zapytań tygodniowo o ponowny zakup, a to na e-mail a to sms-em. Doskonale wtedy wiadomo, jak się skontaktować :(
Nie chodzi mi o to, by personalnie wysyłać takie wiadomości, ale można to zamieścić na profilu fb czy choćby tutaj. Jestem rozżalona, w tym roku to trzeci przypadek. W zeszłym jeden. Co się dzieje?

pani_karka
Posty: 33
Rejestracja: piątek 27 mar 2020, 09:23

Re: Wysyłka czasopisma "Biblioteka w szkole"

piątek 22 gru 2023, 11:30

Ja też jeszcze nie mam. Nowe numery dostaję przeważnie z kilkutygodniowym opóźnieniem (dwa razy w tym roku opóźnienie było miesięczne). O tym, jaki jest temat przewodni numeru, dowiaduję się z portalu, bo na szczęście mam dostęp. Ale na wersję papierową "Biblioteki w Szkole" i "Świetlicy w Szkole" muszę się naczekać, co sprawia, że dołączone plakaty najczęściej są już nieaktualne.

Zuzza
Posty: 687
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Wysyłka czasopisma "Biblioteka w szkole"

wtorek 26 gru 2023, 21:38

Też nie dotarł do nas. Bardzo mnie to dziwi.

Nika1
Posty: 104
Rejestracja: poniedziałek 08 paź 2012, 18:39

Re: Wysyłka czasopisma "Biblioteka w szkole"

środa 10 sty 2024, 16:32

Ja tez wciąż czekam na nowy numer.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

Re: Wysyłka czasopisma "Biblioteka w szkole"

piątek 12 sty 2024, 12:46

Do prenumeratorów (wszystkich jednocześnie) prenumerujących "Bibliotekę w Szkole" bezpośrednio u wydawcy kolejne numery "Biblioteki w Szkole" wysyłane są Pocztą Polską bezpośrednio z drukarni zaraz po zakończeniu druku. Najczęściej są to pierwsze dni miesiąca (np. nr 1/2024 został wysłany 5 stycznia). Wg Poczty Polskiej czas dotarcia przesyłki do adresata to maksimum 10 dni. Z informacji od prenumeratorów wynika, że w praktyce ten czas jest bardzo różny - od dwóch do kilkunastu dni - i nie wiadomo, od czego zależy. Nie mamy możliwości monitorowania tych przesyłek. Są szkoły, do których "Biblioteka w Szkole" zawsze dociera bardzo szybko, a są takie, w których zawsze trwa to bardzo długo.

Warto też sprawdzić sposób dystrybucji korespondencji przychodzącej wewnątrz szkoły. Są szkoły, w których sekretariat od razu przekazuje przesyłki czasopism do biblioteki, ale okazuje się, że w niektórych placówkach cala poczta trafia najpierw na biurko dyrektora szkoły, który decyduje o dalszy przeznaczeniu poszczególnych przesyłek. Dopóki tego nie zrobi, przesyłki czekają.

Nie mamy żadnego wpływu na sposób dystrybucji prenumeraty realizowanej przez kolporterów zewnętrznych. Od lat apelujemy, żeby rezygnować z tej formy prenumeraty na rzecz prenumeraty bezpośrednio u wydawcy, która jest tańsza, daje dostęp do zasobów portalu biblioteka.pl, bezpłatnych szkoleń itp.

Zuzza
Posty: 687
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

Re: Wysyłka czasopisma "Biblioteka w szkole"

piątek 12 sty 2024, 14:08

Grudniowy numer dotarł do sekretariatu szkoły 29.12.2023 ale styczniowy już 8 stycznia był. Ewidentnie Poczta nie wyrabiała na zakrętach.

kno_da
Posty: 141
Rejestracja: piątek 17 sie 2018, 17:47

Re: Wysyłka czasopisma "Biblioteka w szkole"

środa 24 kwie 2024, 11:11

Prenumeruję czasopismo bezpośrednio u wydawcy. Nie otrzymałam jeszcze numeru kwietniowego. Czy ktoś jest w podobnej sytuacji? Do sekretariatu (skąd odbieram) na pewno czasopismo jeszcze nie dotarło.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 330 gości