magda1234
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 11:41

MOL NET +

środa 24 sty 2024, 12:36

Dzień dobry
Mam pytanie w temacie opisów bibliograficznych w MOL NET +. Pracuje nad reklasyfikacją książek zgodnie z UKD. Niestety okazuje się, że w bazie widnieją opisy do których nie jest przyporządkowany żaden egzemplarz (przejęłam po kimś pieczę nad biblioteką). Czy ja mogę te opisy usunąć z bazy? Nie będzie miało to wpływu na ostateczny stan księgozbioru. Wlałabym uniknąć niezgodności w ilości i wartości zbiorów. Czy brak egzemplarza przy opisie bibliog. może mieć związek z ubytkami?
Dziękuję za podpowiedź

Julia65
Posty: 268
Rejestracja: piątek 12 cze 2015, 17:37

Re: MOL NET +

środa 24 sty 2024, 13:45

magda1234 pisze:
środa 24 sty 2024, 12:36
Dzień dobry
Mam pytanie w temacie opisów bibliograficznych w MOL NET +. Pracuje nad reklasyfikacją książek zgodnie z UKD. Niestety okazuje się, że w bazie widnieją opisy do których nie jest przyporządkowany żaden egzemplarz (przejęłam po kimś pieczę nad biblioteką). Czy ja mogę te opisy usunąć z bazy? Nie będzie miało to wpływu na ostateczny stan księgozbioru. Wlałabym uniknąć niezgodności w ilości i wartości zbiorów. Czy brak egzemplarza przy opisie bibliog. może mieć związek z ubytkami?
Dziękuję za podpowiedź
Opis, który nie ma przyporządkowanego numeru inwentarzowego należy usunąć. Jeżeli książka jest ubytkowana, to nie usuwamy żadnego opisu tylko zaznaczamy w księdze inwentarzowej opcję "niewidoczny w opac". I wtedy w katalogu są widoczne książki, które są dostępne dla czytelnika.

magda1234
Posty: 8
Rejestracja: czwartek 02 kwie 2020, 11:41

Re: MOL NET +

czwartek 25 sty 2024, 10:49

Dziękuję za podpowiedź. Wiem co robić.

aan
Posty: 42
Rejestracja: środa 28 lut 2018, 09:43

Re: MOL NET +

piątek 26 sty 2024, 11:55

A jak odnaleźć te opisy bez przypisanego zasobu ?
Też w swoim MOLu przy okazji wprowadzania starych zasobów znajduję czasem takie skarby i wtedy je usuwam, a czy da się je wyszukać "globalnie"?

Dorota79
Posty: 886
Rejestracja: czwartek 28 lut 2013, 09:42

Re: MOL NET +

wtorek 13 lut 2024, 14:26

Mam problem ze statystyką w MOL Net+. Nie wiem, dlaczego wlicza mi podręczniki w niektórych klasach, mimo że zaznaczam, żeby nie liczyło. Może mam coś źle wpisane? Ale co by to mogło być? :roll:

madzi
Posty: 86
Rejestracja: piątek 04 wrz 2015, 12:52

Re: MOL NET +

piątek 01 mar 2024, 11:21

Chciałabym podawać informacje o najchętniej wypożyczanych książkach w danym okresie, niestety MOL Net + ma możliwość wygenerowania rankingu tytułu wpisanych w określonym czasie, a nie ma możliwości rankingu tytułów np. w pierwszym półroczu. Zgłaszałam już to w Molu, ale niestety sprawa zamknięta i zmian nie ma. Może jak więcej będzie zgłoszeń zrobią taką możliwość. Poproszę, jeśli ktoś może, o zgłaszanie takiej możliwości. Zgłoszenia na stronie MOL w strefie klienta. Dziękuję!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 356 gości