AgaKor
Posty: 3
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2023, 22:08

Liczba czytelników

piątek 23 lut 2024, 19:48

Cześć, jestem początkująca. Proszę o poradę poproszono mnie o "szybkie" podanie informacji do SIO dotyczącej liczby czytelników. Podałam liczbę uczniów uwzględniając kategorie wiekowe, czy popełniłam błąd. Wiem, że liczba czytelników ≠ liczbie uczniów, ale po przeczytaniu definicji ze strony SIO zgłupiałam i postanowiłam do czytelników zaliczyć wszystkich uczniów ze względu na wypożyczone przez nich podręczniki. Czy popełniłam błąd? Bardzo to przeżywam. Proszę o pomoc.
cytuję ""Do korzystających z biblioteki szkolnej należy zaliczyć użytkowników zarejestrowanych w bibliotece, którzy w roku sprawozdawczym co najmniej raz skorzystali ze zbiorów i usług biblioteczno-informacyjnych biblioteki, tzn. wypożyczali materiały biblioteczne na zewnątrz, korzystali z czytelni,..."

Libertad
Posty: 30
Rejestracja: piątek 20 wrz 2019, 08:47

Re: Liczba czytelników

niedziela 25 lut 2024, 22:54

Spokojnie, skoro uczniowie wypożyczyli podręczniki, to dobrze podałaś. W sumie to łatwe, bo wszyscy uczniowie je otrzymują. Spośród innych czytelników już należałoby przeliczyć dokładniej, aczkolwiek przykładowo trudno dojść ilu nauczycieli korzystało z czytelni, jeśli nie ma dokładnego rejestru. Na potrzeby takich wyliczeń warto sobie to notować.

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

Re: Liczba czytelników

poniedziałek 26 lut 2024, 10:09

I warto się tym tak bardzo nie przejmować.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 351 gości