Gość

okienka w bibliotece

poniedziałek 12 maja 2008, 13:02

Sprawa już była ale dzisiaj znów zobaczyłam ogłoszenie: "uczniowie mający wolną godzinę lekcyjną sa zobowiązanie do przebywania w czasie tej godziny lekcyjnej w bibliotece szkonej" - jestem poirytowana, bo nie otrzymuję żadnych nagród czy motywacyjnych a już drugi rok jest ta sytuacja - u nas okienek mnóstwo!!!!!!. Macie pomysły co z tym zrobić ?? Lubię naszego pełniącego obowiązki dyrektora i na ostateczną rozmowę pójdę jak bedzie wiadomo kto wygrał konkurs na stanowisko bosa. :oops: :oops: :evil: :twisted: :oops: :evil:

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 12 maja 2008, 14:18

ale chodzi o wolą godzinę z powodu nieobecnoći nauczyciela?)tzw. zastępstwa) czy też może-co wydaje mi sie absurdalne-okienka uczniów wynikające z planu lekcyjnego.

Gość

wtorek 13 maja 2008, 08:30

Lekcje są dzielone na grupy ale bywało, że całe klasy miały wolne w plamie lekcyjnym (np. pierwsze dwie). Bardzo dużo jest okienek z powodu nieobecności nauczycieli. Szkoła ponadgimnazjalna. Wiem, że nie powinno być okienek u uczniów, ale cóż ....
Po prostu jak widzę to ogłoszenie to mnie ....

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

wtorek 13 maja 2008, 08:51

Anonymous pisze:Lekcje są dzielone na grupy ale bywało, że całe klasy miały wolne w plamie lekcyjnym (np. pierwsze dwie). Bardzo dużo jest okienek z powodu nieobecności nauczycieli. Szkoła ponadgimnazjalna. Wiem, że nie powinno być okienek u uczniów, ale cóż ....
Po prostu jak widzę to ogłoszenie to mnie ....
Okienka z powodu nieobecności nauczycieli, to nie okienka tylko zastępstwa. Spotkałam się z okienkami w liceum (bezsens), gdzie uczniowie w planie danym im na półrocze, mają np. wolne na 2 i 4 godzinie lekcyjnej.

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

wtorek 13 maja 2008, 12:13

To świadczy źle tylko o osobie "układającej" plan i ustalającej zastępstwa - a zazwyczaj jest nią pani wice dyrektor. Przecież z 2 pierwszych zajęć czy np. ostatnich można uczniów odwołać (oczywiście dzień wcześniej) :?
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Gość

wtorek 13 maja 2008, 12:27

Rok temu układł kolega informatyk pod siebie i "swoich" - na pewne rzeczy nie ma się wpływu.

105magda.

wtorek 13 maja 2008, 23:09

Ponieważ w mojej szkole nie mamy świetlicy, w statucie jest zapis że dzieci mogą podczas tzw. okienek przebywać w bibliotece lub bufecie. Na szczęście dla mnie wolą bufet, bo nie wiem jak by to było gdyby wszystkie siedziały u mnie...

lalalala

czwartek 15 maja 2008, 13:13

U mnie siedzą na okienkach, gdy nie ma jakiegoś nauczyciela a nie udało się ustalić jakiegoś zastepstwa, dalej, przed lekcjami, po lekcjach (uczniowie czekający na odwóz szkolnym gimbusem). A dyrekcja mi tłumaczy, że opieka nad dzieciakami to mój obowiązek, bo jestem nauczycielem.

Książniczka
Posty: 277
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 10:25

czwartek 15 maja 2008, 13:17

Dorzucę tu coś jeszcze, co wygląda, jak dowcip, ale nim nie jest - co wiem z osobistego doświadczenia.Otóż swego czasu w jednej ze znanych mi szkół pracowała w bibliotece na parę godzin pani ... ze sklepiku szkolnego!Tak sobie dorabiała .I co Wy na to?"Śmiejmy się,bo życie jest śmiechu warte"...Otóż to!
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

ja

czwartek 15 maja 2008, 20:55

Zajrzyjcie do archiwum. tam jest artykół o nadgodzinach w bibliotece

Gość

wtorek 20 maja 2008, 10:11

a ty "bibliotekarko" zajżyj do słownika ortograficznego!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba masz w tej swojej bibliotece????????????

Gość

wtorek 20 maja 2008, 10:18

Anonymous pisze:a ty "bibliotekarko" zajrzyj do słownika ortograficznego!!!!!!!!!!!!!!!! Chyba masz w tej swojej bibliotece????????????

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

wtorek 20 maja 2008, 11:24

Widzę, że słownik ortograficzny przyda się wszystkim :D

czajola
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:35

środa 21 maja 2008, 14:27

Oj, przyda się, przyda!
I jeszcze "Poradnik dobrego wychowania".
w życiu piękne są tylko chwile

Fenella

środa 21 maja 2008, 16:02

Moja biblioteka otwarta jest od godziny 7 rano do 17, właśnie po to, by także dojeżdżający mieli gdzie spędzić czas przed lekcjami i po nich. Także jeśli uczniowie zaczynają od drugiej czy trzeciej lekcji mogą, choć nie muszą przyjśc do biblioteki. Nie przeszkadza mi to. Lubię uczniów, a w ten sposób poznaję i ch lepiej i zyskuję kolejnych czytelników. Czytając niektóre z powyższych postów dostawałąm dreszczy, bo odnoszę wrażenie, że większość przedmówców najchętniej pracowała by w pustej szkole.

Mało tego prowadzę również w bibliotece zajęcia opiekuńcze dla uczniów zwolnionych z wf-u i nie uczęszczających na religię. Takie ze sprawdzaniem obecności:D Przerażające, prawda?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 117 gości