Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

Akcja "Czas na czytanie"

piątek 16 maja 2008, 21:40

Jeżeli jeszcze tam nie byliście - zajrzyjcie tam koniecznie. Można dostać nowe książki. Można wziąć udział w konkursie....

www.czasnaczytanie.pl

:D

Gość

niedziela 18 maja 2008, 15:38

Niestety sprawia to wrażenie czyszczenia magazynów. Z mojego punktu widzenia tytułów atrakcyjnych niewiele. I po co przeprowadzanie głosowania. Sama wiem co w bibliotece jest potrzebne. Nikt z uczniów nie zagłosuje na lekturę a ja bym ją wybrała. Pozycji dziecięco młodzieżowych mało, zwrócilam też uwagę, że na liście jest tom 2 (np krzyżaków) a nie ma tomu 1.

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

niedziela 18 maja 2008, 18:18

A ja uważam, że należy łapać każdą okazję, nawet jeśli jest to , jak to nazwał "gosć", "czyszczenie magazynów".
Nigdzie nie jest napisane, że ankietę należy przeprowadzać wśród dzieci. Nauczyciele to tez czytelnicy i właśnie ich poproszę o pomoc w wyborze .
Gdybym miała bazowac na preferencjach dzieci miałabym w bibliotece same Witch'e :D

A "gościowi" gratuluję zaopatrzenia biblioteki, skoro na tak wartościowe akcje kręci nosem... 8)

Gabba - bardzo dziękuję za podpowiedź!
Już zgłosiłam swoją szkołę. :wink:

Gość

niedziela 18 maja 2008, 23:07

Faktycznie miałam troche tłustych lat (6 - 8 tys rocznie) ale to się skończyło. Dlatego nie porywa mnie ta propozycja bo te pozycje, które by mnie interesowały mam. Oczywiście rozumiem, że przy nikłych nakładach dla wielu bibliotek jest to okazja. Myślę jednak, że tak duże wydawnictwo stać przy takiej akcji na proponowanie obu tomów wydawnictwa 2 tomowego.

czajola
Posty: 83
Rejestracja: czwartek 15 lis 2007, 11:35

poniedziałek 19 maja 2008, 08:06

Koleżanki drogie, ja jestem zadowolona z tego typu akcji. Każda podarowana pozycja się przyda w sytuacji, gdy brak funduszy na zakupy tego, co chcielibyśmy mieć w swych bibliotekach. Ja biorę udział w każdej akcji, aczkolwiek z róznym skutkiem. Są takie, które robią wiele szumu, jednakże w efekcie do biblioteki książki nie trafiają. Trudno mi ocenić, dlaczego, ale jeśli mogę wzbogacić swój księgozbiór, to łapię każdą okazję. Nawet gdybym otrzymała parę książek, to i tak sukces.
Gabba, dziękuję za wiadomość.
w życiu piękne są tylko chwile

iwonKa
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 20 gru 2007, 11:16

Akcja -Czas na czytanie

poniedziałek 19 maja 2008, 08:40

Skąd wziąć kod dostepu?

Beata O.
Posty: 1
Rejestracja: środa 07 maja 2008, 21:34

poniedziałek 19 maja 2008, 09:11

Jeżeli nie znalazłaś swojej biblioteki na liście (zakładka dla bibliotek), trzeba wysłać zgłoszenie i czekać. Biblioteki z listy dostały od razu listy z kodem.

iwonKa
Posty: 84
Rejestracja: czwartek 20 gru 2007, 11:16

wtorek 20 maja 2008, 09:12

dzięki

krystianek

wtorek 20 maja 2008, 09:17

Zapychanie bibliotek ksiazkami ktore sa niechodliwe nie ma sensu . Cos wiem na ten temat niestety , gdy dostawalem ksiazki ktore komus tam zbywaly . To sie nieoplaca niestety i szczerze nie polecam

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

wtorek 20 maja 2008, 09:37

krystianek pisze:Zapychanie bibliotek ksiazkami ktore sa niechodliwe nie ma sensu
Oczywiście.
Tylko jaki to ma związek z akcją , o której napisała Gabba?
Czegoś nie rozumiem 8)

Malkontent
Posty: 557
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 23:00

wtorek 20 maja 2008, 09:59

Patrząc na listę książek, to dla mojej biblioteki , dla dzieci typowo jest trochę malutko.Podratuję się pozycjami dla nauczycieli, bo jest fajna beletrystyka.Ale cieszmy się i z tego co jest.Nikomu już się praktycznie nie chce robić prezentów, a jakie mamy finanse to wiadomo.Żadne.Gdyby nie kiermasze z Tuliszkowa i Publicata, nie kupowałabym nowych książek.Biblioteka miejska dotała w tamtym roku 30 tysięcy na zakup książek.Ja bym chciała choć 10 procent, nawet z 1% byłabym szczęśliwa.Pozwoliłam sobie napisać do "Świata Książki" o naszej sytuacji.Może znajdą się inni wydawcy i księgarze internetowi?

Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

wtorek 20 maja 2008, 12:39

Wysłałam zgłoszenie emailem w piątek (17.05). W poniedziałek zadzwoniła pani zweryfikować adres, w sierpniu mają przyjść książki. To informacja dla mniej wybrednych... :wink:

PollyAnna
Posty: 289
Rejestracja: piątek 30 mar 2007, 08:18

wtorek 20 maja 2008, 15:29

Ja tez zarejestrowałam nasza szkołę. Wprawdzie wszystkie przedstawione w wykazie ksiażki mam w zbiorach bibliotecznych , ale jedna ksiażka więcej to plus dla "mojej" Biblioteki Szkolnej.

Zreszta ksiażek nigdy nie za wiele jest :lol:

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

Re: Akcja "Czas na czytanie"

wtorek 20 maja 2008, 15:35

Gabba pisze:Jeżeli jeszcze tam nie byliście - zajrzyjcie tam koniecznie. Można dostać nowe książki. Można wziąć udział w konkursie....
www.czasnaczytanie.pl
:D
Wielkie dzięki Gabba!
Każda książka się przyda! Wysłałam zgłoszenie i czekam! :D
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

środa 21 maja 2008, 12:44

Ja też mam nadzieję coś uszczknąć dla moich czytelników :D Dziękuję za informację. Przesłałam zgłoszenie i od razu skontaktowano się ze mna w celu weryfikacji danych - teraz czekam.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 283 gości