alan

Mol - aktualizacje

wtorek 02 wrz 2008, 09:45

Czy dotarła do Was ostatnia wersja Mola (edycja 2/08)

alan

wtorek 02 wrz 2008, 09:51

Przepraszam, ale wpisałam głupotę. Oczywiście chodzi mi o płytkę z aktualizacjami (2/08)

Agata1979

wtorek 02 wrz 2008, 13:39

Dotarła, ale w sumie żadnych istotnych zmian nie zauważyłam

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

czwartek 04 wrz 2008, 08:56

Jaką macie wersję? 7.02.0000?

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 04 wrz 2008, 12:04

Mam wer. 7.02 z płyty edycja 2/2008. Generalnie większych zmian nie ma, troche denerwujące jest kiedy wcześniejsze ( dobrze działające) funkcje znikają :(. Np wczoraj odkryłam, że wpisanie nr inwentarzowego przy zwrocie ksiązki, nie skutkuje otwarciem konta czytelnika, wcześniej automatycznie wpisywał się sam nr na dole w okienku i konto czytelnika ujawniało się, teraz trzeba kursorem to okienko podświetlić i nr wpisać. Ciekawe co jeszcze wyjdzie w nowej i niby lepszej wersji.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

czwartek 04 wrz 2008, 15:11

Maria pisze:Mam wer. 7.02 z płyty edycja 2/2008. Generalnie większych zmian nie ma, troche denerwujące jest kiedy wcześniejsze ( dobrze działające) funkcje znikają :(. Np wczoraj odkryłam, że wpisanie nr inwentarzowego przy zwrocie ksiązki, nie skutkuje otwarciem konta czytelnika, wcześniej automatycznie wpisywał się sam nr na dole w okienku i konto czytelnika ujawniało się, teraz trzeba kursorem to okienko podświetlić i nr wpisać. Ciekawe co jeszcze wyjdzie w nowej i niby lepszej wersji.
Mario te funkcje powrócą do stanu poprzedniego bo na koniec września przewidywana jest aktualizacja. Problem wiązał się z bibliotekami, które w tych numerach miały literki. Jednak jeśli ktoś korzysta z czytnika to po aktualizacji wrześniowej będzie sie otwierało jak do tej pory z automatycznym wpisywaniem się nr na dole w okienku i konto czytelnika się pokaże lecz tylko wtedy jeśli numerek będzie się składał z samych cyfr. Taką odpowiedź uzyskałem dziś w MOL-u.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 04 wrz 2008, 18:01

No to ja się zastrzelę, ponieważ mam i same cyferki i kombinacje z literkami. Kody dopiero naklejam a o czytnik proszę dyrektora od 1, 5 roku :( .

Gość

poniedziałek 08 wrz 2008, 09:20

te funkcje powrócą do stanu poprzedniego bo na koniec września przewidywana jest aktualizacja.
jeśli ktoś korzysta z czytnika to po aktualizacji wrześniowej będzie sie otwierało jak do tej pory lecz tylko wtedy jeśli numerek będzie się składał z samych cyfr. Taką odpowiedź uzyskałem dziś w MOL-u.
Masakra! Przez ile lat aktualizacje mają polegać na popsuci jakiejś funkcji, a potem na jej poprawianiu?
Dobra wiadomość, że otwieranie karty czytlenika z poziomu listy czytelników ma powrócić, bo już myslałam, że po tej aktualizacji trzeba nieprzydatny czytnik wyrzucić do kosza. Widzę, że wystarczy odwiescić go na kołku.
Niepokoi mnie jednak, co to znaczy "numerek z samych cyfr". Numer inwentarzowy??? Oprócz ks. gł. mam kilka ksiąg, których wyróżnikiem są litery!!!

Gość

poniedziałek 08 wrz 2008, 09:58

U mnie na szczęście problem cyfrowo literkowy nie istnieje, gdyż mam je w oddzielnej księdze inwentarzowej - podręczniki. Jest tylko kwestia przełączenia się na inną księgę.

Betka2

poniedziałek 08 wrz 2008, 13:25

Znikneła też mozliwość szeregowania opisów w księdze inwentarzowej według np. sygnatur lub roku wydania. Na sztywno ustawili opisy według numerów inwentarzowych :(
Bardzo przydałaby się też numeracja (tzw. liczba porządkowa) ubytków w wydruku ubytków. Przy ubytkowaniu większej ilości muszę za każdym razem liczyć mozolnie ile książek wycofałam :(

AnnoDoro
Posty: 300
Rejestracja: piątek 08 sie 2008, 21:09

poniedziałek 08 wrz 2008, 20:28

Myślę, że będzie dobrze . Przecież i MOL tez miewa awarie . Po wczesniejszych aktualizacjach miałam podwójne , a nawet i potrójne opisy - horror to był. dzwoniłam , interweniowałam i okazuje się , że też miano tam problemy , więc na jakiś czas odłożyłam wpisy do MOLa. Gdy sie uspokoiło i otrzymałam informację o poprawie , zaczęłam wpisywać kolejne książki , ale problem był ten sam- podwajały się wpisy . Dopiero kolejna interwencja doprowadziła do naprawy naszego molika.

Teraz tez sa problemy - czekam aż ponaprawiaja i powinno być ok :roll:
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

poniedziałek 08 wrz 2008, 20:41

Betka2 pisze:Znikneła też mozliwość szeregowania opisów w księdze inwentarzowej według np. sygnatur lub roku wydania. Na sztywno ustawili opisy według numerów inwentarzowych :(
Bardzo przydałaby się też numeracja (tzw. liczba porządkowa) ubytków w wydruku ubytków. Przy ubytkowaniu większej ilości muszę za każdym razem liczyć mozolnie ile książek wycofałam :(
Ilość ubytków można sprawdzić tam gdzie oblicza się wartość księgozbioru, podajesz zakres numerowy i nic nie trzeba liczyć :D
Beata

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

wtorek 09 wrz 2008, 10:37

Jeszcze raz potwierdzam: gromadzenie- wartość zbiorów - ubytki, podajesz zakres o obliczenia gotowe
Beata

Betka2

wtorek 09 wrz 2008, 11:08

Bardzo dziękuję za podpowiedź :D Jakoś sama na to nie wpadłam. Dzięki!

kamma

środa 01 paź 2008, 11:15

W wersji 7.02.0000 wprowadzono możliwość jednoczesnej modyfikacji danych inwentarzowych w kolekcji egzemplarzy (np. zbiorowa modyfikacja ceny lub sygnatury). W opisie jest napisane, że po kliknięciu przycisku Modyf. można wprowadzić potrzebne modyfikacje we wszystkich elementach opisu zaznaczonych egzemplarzy, z wyjątkiem numeru inwentarzowego oraz kodu kreskowego. Rzecz w tym, że mam problem z zaznaczeniem wybranych opisów. Jednorazowo udaje mi się zaznaczyć tylko jeden opis, przeciągnięcie kursora przy wciśniętym lewym przycisku myszy nic nie daje. Jak się zaznacza egzemplarze przeznaczone do modyfikacji może komuś się to udało?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 192 gości