Bodzia

makulatura

środa 17 wrz 2008, 10:34

Mam sporo starych Świerszczyków oprawionych, czasopisma metodyczne...itd. mam pytanie: czy zapakować, zanieść do skupu, czy też wyrzucić? Pozdrawiam

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

środa 17 wrz 2008, 10:46

Zanieść :?: Ja ostatnio zapakowałam cały bagażnik swojego samochodu, dołożyłam z domu grube kolorowe czsopisma i zawiozłam kawał drogi do skupu. Dostałam 7,38 zł :evil: To był pierwszy i ostatni raz. Więcej spaliłam benzyny (za którą oczywiście nie zwrócono mi pieniedzy), niż zarobiłam.

Alinaku

środa 17 wrz 2008, 10:55

Zbieranie makulatury ma jedynie walor wychowawczy. Koszt zebrania i transportu jest zawsze wiekszy niż uzyskane za makulaturę kwoty (pamietajmy, że czas nauczyciela też kosztuje). Nie nmoże być tak jak opisana wyżej sytuacja. Jeśli makulatura jest zbierana w szkole, to niech dyrekcja załatwi transport do punktu skupu albo niech z punktu skupu przyjadą sobie odebrać. Co to za interes, jeśli bibliotekrz traci dzisiątki godzin na zbieranie makulatury, taszczy setki kilogramów paczek, a potem dostanie za to 100 zł. Moim zdaniem to absurd. W tym czasie i tym wysilkiem mozna zrobic więcej potrzebnych działań

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

środa 17 wrz 2008, 11:19

Teraz wiem, że w przyszłości nie dam się wrobić w podobną sytuację.
W tym roku chiałam przekazać do szkolnej kotłowni stare czasopisma, ale palacze stroli fochy, że nie będą tym palić (mamy ogrzewanie węglowe). Chyba zrobiła się sytuacja bez wyjścia :(

Alinaku

środa 17 wrz 2008, 11:25

A może takie sytuacje (że w szkole jest sporo makulatury) powinno się zgłaszać do wydziału ochrony środowiska w najblizszym samorządzie. Oni powinni być zainteresowani pokazaniem uczniom, że makulatury nie powinno się wyrzucać ot tak na śmietnik

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

środa 17 wrz 2008, 14:47

A co powiecie o tym? http://www.kuratorium.katowice.pl/eduka ... dzamy-lasy

Zabierają i jeszcze płacą. Zamierzam się w tym roku zgłosić. Bo inaczej to horror z tą makulaturą. U nas nawet pieca nie mamy w szkole.

Alinaku

środa 17 wrz 2008, 14:52

No i to jest prawidłowe działanie. Szkola zbiera - firma odbiera. Tak powinno być.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

środa 17 wrz 2008, 19:57

U nas cały rok klasy zbierają makulaturę (wręcz prześcigają się, która więcej). W zeszłym roku szkoła zarobiła prawie 700 złotych, które poszły na książki do biblioteki :D

Gość

środa 17 wrz 2008, 20:16

Ja od kilku lat prowadzę akcję zbiórki makulatury i puszek alum. Skup wszystko odbiera ze szkoły. Ja tylko jadę po pieniążki. W ciągu roku szkolnego zarabiamy na książki, konkursy, dekoracje itp ok. 1000 zł

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

czwartek 18 wrz 2008, 11:02

A u nas w okolicy nie ma skupu z prawdziwego zdarzenia. Ciekawe na jaką odległość takie firmy są w stanie przyjechać.
U mnie jest jeszcze problem lokalowy: ciasnota niemiłosierna, wszystkie wolne pomieszczenia zajęte. Nie mam zupełnie gdzie składować makulatury :(

Gość

piątek 19 wrz 2008, 08:55

A co zrobić ze starymi książkami, których nikt nie chce (w bibliotece ciasnota niemiłosierna)?

gość

piątek 19 wrz 2008, 12:23

Ciekawe czy ta firma obsłuży naszą szkołę ( odległość 500km od siedziby firmy)?

Gość

wtorek 23 wrz 2008, 09:36

Dołączam się do pytania powyżej: czy akcja dotyczy TYLKO szkół z woj. śląskiego?

Bodzia

makulatura

środa 01 paź 2008, 10:18

wczoraj zawiozłam kilka kilogramów makulatury. otrzymałam dokładnie 10 groszy za kilogram. Mam sporo tej makulatury i naprawdę nie wiem czy mogę z czystym sumieniem wyrzucić te czasopisma i książki. Macie na to dobry pomysł. Pozdrowienia

Gość

środa 01 paź 2008, 12:23

Ja znalazłam blisko szkoły skup surowców wtórnych, nawiązałam z nimi kontakt i uzgodniłam, że będą odbierać makulaturę ze szkoły. W każdej miejscowości są takie skupy. Spróbujcie! Gdy się nazbiera więcej (prowadzimy akcję zbiórki makulatury i puszek), dzwonię do skupu i przyjeżdżają.Uczniowie tylko znoszą do samochodu. Naprawdę warto!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 197 gości