luiza

czytnik i kody paskowe do MOL-a

czwartek 30 paź 2008, 00:53


Proszę poradźcie mi gdzie mogę kupić czytnik do komputera potrzebny do pracy z programem MOL oraz kody paskowe do książek.
Nie mogę natrafić na informacje na ten temat w sieci... :?

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

czwartek 30 paź 2008, 07:43


Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 30 paź 2008, 09:36

A ja zamawiam kody w MOL-u w Gdyni tel. 058 620 39 53 ; 1000 szt /60 zł. a o czytnik walczę, chciałabym bezprzewodowy taki jak zakupił Jacko do swojej biblioteki, patrz tu: http://www.sukurs.edu.pl/forum/viewtopic.php?t=1986

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

czwartek 30 paź 2008, 09:58

Powiedzcie co taki czytnik mieć musi , żeby czytał te kody kreskowe z Mola - bo są na allegro czytniki w naprawdę niskich cenach.
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

czwartek 30 paź 2008, 10:23

I jeszcze pytanie do Jacko: korzystałeś z firmy Novitus (przy zakupie czytnika) - przysłali wam ten czytnik czy dziewczyny z biblioteki pojechały do sklepu kupić, bo z tego co widzę na ich stronie mają dużo sklepów w Polsce rozprowadzających czytniki?
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 30 paź 2008, 12:09

Muszą czytać kody: interleaved 2/5 i EAN 13. Własnie wysłałm mail do firmy aby zapytać czy mozna kupic u nich czy w u autoryzowanego przedstawiciela, czekam na odpowiedź.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

czwartek 30 paź 2008, 12:20

Kate pisze:I jeszcze pytanie do Jacko: korzystałeś z firmy Novitus (przy zakupie czytnika) - przysłali wam ten czytnik czy dziewczyny z biblioteki pojechały do sklepu kupić, bo z tego co widzę na ich stronie mają dużo sklepów w Polsce rozprowadzających czytniki?
Czytnik zamówiłem w sklepie u siebie bo byli przedstawicielem Novitiusa a sieć sklepów mają rozległą. Od zamówienia czekałem 2 dni i czytnik dotarł i odebrałem go w sklepie. Co do kodów to tak jak Maria napisała muszą czytać kody: interleaved 2/5 i EAN 13 ale w zasadzie każdy czytnik te kody czyta bo są one standardowe. Swój czytnik musiałem tylko zaprogramować odpowiednio ale z tym też nie ma problemu bo telefoniczny serwis techniczny Novitiusa powiedział co i jak zrobić więc na telefon to załatwiłem. Mam ściągnięte z netu wszystkie instrukcje do tego czytnika więc jakby co to pomogę (niestety są w wersji angielskiej) jeśli taki sam kupicie jak ten: http://www.novitus.pl/pl/oferta/czytnik ... &prodID=73

Buba
Posty: 90
Rejestracja: sobota 30 wrz 2006, 15:46

czwartek 30 paź 2008, 15:23

http://www.mol.pl/index.php?mol=kody tu mozna zamówić czytnik i kody: mogą być same numery nad paskiem lub nazwa szkoły i kod.

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

piątek 31 paź 2008, 11:25

Maria pisze:Muszą czytać kody: interleaved 2/5 i EAN 13. Własnie wysłałm mail do firmy aby zapytać czy mozna kupic u nich czy w u autoryzowanego przedstawiciela, czekam na odpowiedź.

Znaczy się w firmie Novitus? Mario a jaki kupujesz?
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

piątek 31 paź 2008, 11:30

Wszystkim bardzo dziękuję za odpowiedź!

Firma Novitus ma atrakcyjne ceny: przykładowo w Vulcanie czytnik kodów (ręczny diodowy) kosztuje 680zł a ten sam w Novitusie 360zł :roll:

Jacko - ja to bym chciała mieć takiego dyrka jak ty :) na razie to chciałabym przekonać moją dyrektorkę do zakupu w ogóle - z odpowiedzi wynika że się na tym nie źle znasz :) więc pytanie do ciebie jeszcze: czy czytnik: CD-108e (dostępny w firmie Novitus) się nada? Wiem jest najtańszy - ale mi taki wystarczyłby. Cena chyba przekonałaby dyrektorkę :)

I jeszcze o kody kreskowe chciałam zapytać: kupujecie czy drukujecie z Mola? Jak kupujecie to gdzie? Co waszym zdaniem wychodzi taniej? I jak takie kody zabezpieczyć na książce przed zniszczeniem? :?
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

piątek 31 paź 2008, 11:56

Kate pisze:
Maria pisze:Muszą czytać kody: interleaved 2/5 i EAN 13. Własnie wysłałm mail do firmy aby zapytać czy mozna kupic u nich czy w u autoryzowanego przedstawiciela, czekam na odpowiedź.

Znaczy się w firmie Novitus? Mario a jaki kupujesz?
Cieszę się jak "nagi w pokrzywach" :) ponieważ mój dyrektor po 2 latach "zmiękczania" zdecydował się na zakup czytnika, o to bezprzewodowego, taki jaki chciałam czyli taki jak kupił Jacko. W tym miejscu muszę przyznać się, że w negocjacjach podpierałam się wypowiedziami Jacko. Wczoraj otrzymałam odpowiedź, że można kupić w firmie Novitus w Nowym Sączu, ale ode mnie to daleko, więc wczoraj zamówiłam w sklepie, który jest autoryzowanym przedstawicielem i jest blisko.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

piątek 31 paź 2008, 23:04

Kate pisze: Jacko - ja to bym chciała mieć takiego dyrka jak ty :) na razie to chciałabym przekonać moją dyrektorkę do zakupu w ogóle - z odpowiedzi wynika że się na tym nie źle znasz :) więc pytanie do ciebie jeszcze: czy czytnik: CD-108e (dostępny w firmie Novitus) się nada? Wiem jest najtańszy - ale mi taki wystarczyłby. Cena chyba przekonałaby dyrektorkę :)

I jeszcze o kody kreskowe chciałam zapytać: kupujecie czy drukujecie z Mola? Jak kupujecie to gdzie? Co waszym zdaniem wychodzi taniej? I jak takie kody zabezpieczyć na książce przed zniszczeniem? :?
Czytnik CD-108e jak najbardziej będzie się nadawał. Kody kreskowe zakupiłem w Vulcanie a są przyklejane na okładce książki pod folią, w którą jest obłożona książka.. Czytnik i tak będzie czytał o ile folia jest dość przezroczysta.
Maria pisze:
Cieszę się jak "nagi w pokrzywach" :) ponieważ mój dyrektor po 2 latach "zmiękczania" zdecydował się na zakup czytnika, o to bezprzewodowego, taki jaki chciałam czyli taki jak kupił Jacko. W tym miejscu muszę przyznać się, że w negocjacjach podpierałam się wypowiedziami Jacko. Wczoraj otrzymałam odpowiedź, że można kupić w firmie Novitus w Nowym Sączu, ale ode mnie to daleko, więc wczoraj zamówiłam w sklepie, który jest autoryzowanym przedstawicielem i jest blisko.
Mario zwróć uwagę by przysłali Ci czytnik razem ze stacją bazową bo do mnie najpierw trafił sam czytnik :-)
I nie przejmuj się jak czytnik nie będzie chciał skanować kodów, które posiadasz bo może być na to nie zaprogramowany. Oczywiście czyta kody interleaved 2/5 takie jakie są sprzedawane przez vulcana czy MOL-a ale może być kłopot z sumą kontrolną kodu. U mnie właśnie tak było, więc musiałem ściągnąć dwie instrukcje w PDF ze strony producenta z USA i przy pomocy telefonicznej serwisanta z Novitius-a zaprogramować go do pracy. To niewielki kłopot i na pewno będzie działał. Jakby co to pisz do mnie to prześlę instrukcje mailem

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

niedziela 02 lis 2008, 17:41

Bardzo dziękuje za odpowiedź :D
No to trzymajcie kciuki :wink:
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Kate
Posty: 463
Rejestracja: wtorek 09 maja 2006, 21:34
Kontakt: Strona WWW

niedziela 02 lis 2008, 18:14

Acha! I jeszcze jedno pytanie: gdzie jest opcja drukowania kodów z programu Mol Optivum? :?
Pozdrawiam serdecznie
Kate

ZAPRASZAM: http://www.sp37.bytom.pl/index.php/wwsb

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

niedziela 02 lis 2008, 21:20

Jacko pisze: Mario zwróć uwagę by przysłali Ci czytnik razem ze stacją bazową bo do mnie najpierw trafił sam czytnik :-)
I nie przejmuj się jak czytnik nie będzie chciał skanować kodów, które posiadasz bo może być na to nie zaprogramowany. Oczywiście czyta kody interleaved 2/5 takie jakie są sprzedawane przez vulcana czy MOL-a ale może być kłopot z sumą kontrolną kodu. U mnie właśnie tak było, więc musiałem ściągnąć dwie instrukcje w PDF ze strony producenta z USA i przy pomocy telefonicznej serwisanta z Novitius-a zaprogramować go do pracy. To niewielki kłopot i na pewno będzie działał. Jakby co to pisz do mnie to prześlę instrukcje mailem
No to nieźle jak na początek, zobaczymy jak będzie u mnie, mam nadzieje, że OK. Bardzo dziękuję Jacko za proponowaną pomoc, pewnie będzie potrzebna. Trochę mnie nastraszyłeś z tym instrukcjami, ale skoro u Ciebie dzaiła to mam nadzieję, że u mnie również :).
Kate pisze: Acha! I jeszcze jedno pytanie: gdzie jest opcja drukowania kodów z programu Mol Optivum?
Z moich informacji wynika, że nie można w MOL-u drukować kodów, chyba, że cos przeoczyłam w nowej wersji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 354 gości