beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

czwartek 19 mar 2009, 11:56

Gromadzenie->wartość zbiorów->Księgozbiór
no i pojawia się okienko "wybór zakresu" dalej masz 3 opcje
KSIĘGOZBIÓR UBYTKI RAZEM

to właśnie KSIĘGOZBIÓR jest pomniejszony o ubytki
Beata

anetta
Posty: 47
Rejestracja: środa 24 wrz 2008, 22:27

wtorek 24 mar 2009, 07:28

no niestety nie odejmuje mi tylko dodaje usunięte egzemlarze do ilości księgozbioru raz do wartości księgozbioru zamiast odjąć

ponadto mam pytanie i będę wdzięczna za odpowiedź, ponieważ dopiero zaczynam pracę w bibliotece - w jaki sposób w księdze inwentarzowej papierowej i gdzie zaznacza się lub zapisuje wartość ubytków ? Oczywiście wiem o rejestrze ubytków i że nalezy w księdze podać nr ubytku, ale - gdzie zapisujesię odjętą wartoęść ybytków od wartości księgozbioru?

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

wtorek 24 mar 2009, 12:04

Co do pierwszego sprawdź dokładnie wartośc ubytków i potem księgozbioru- musi sie zgadzać :).
W kwestii papierowej: wartośc ubytków jest w rejestrze, tam wpisujesz kolejne protokołu i ich wartości, na koniec roku sumujesz, np w uwagach zapisujesz jaka wartośc w roku. W księdze inwentarzowej tylko wpisujesz nr ubytku i/ lub data, nr protokołu. Ogólne zestawienie ilościowo-wartościowe przedstawiasz na koniec roku w sprawozdaniu.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 174 gości