s.p.

studia podyplomowe

czwartek 12 lut 2009, 11:57

ukończyłam studia magisterskie bibliotekoznawstwo i informacje naukowo -techniczna chciała bym wybrać się dalej na studia podyplomowe tylko nie wiem jakie żeby potem była praca w szkole? myślałam o nauczaniu początkowym lub oligofrenopedagogice? tak żeby mieć więcej punktów zaczepienia nie tylko w bibliotece. Czy ktoś kończył jakieś studia podyplomowe po bibliotekoznawstwie????

asik
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 13 maja 2008, 08:52

Studia podyplomowe

czwartek 12 lut 2009, 12:19

Ja kończyłam Informatykę i technologię informacyjną. Dzięki temu zaczepiłam się w szkole policealnej i choć czasem szkoda mi weekendów, to bywają miesiące, gdzie mam z tego drugą pensję :)

jola66

studia podyplomowe

czwartek 12 lut 2009, 13:19

Ja skończyłam doradztwo zawodowe i pedag. opiek. wychowawczą, dzięki czemu mam kilka godz. doradcy w Szkolnym Ośrodku Kariery a jak w internacie jak jest ktoś na zwolnieniu to mam płatne zastępstwa w godz. popołudniowych czy wieczornych.

ula
Posty: 53
Rejestracja: czwartek 14 gru 2006, 17:13

czwartek 12 lut 2009, 13:26

Ja zrobiłam podyplomówkę "Informatyka dla nauczycieli", sama wykorzystuję swoje kwalifikacje w codziennej pracy (prowadzenie ICIM).

p.d.

studia podyplomowe

czwartek 12 lut 2009, 15:39

a co myślicie o olinofrenopedagogice? przyda się w szkole?

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

czwartek 12 lut 2009, 18:11

ja tez rozważałam "podyplomówkę" (a raczej kurs kwalifikacyjny, który daje takie same uprawnienia, trwa 1 rok i jest o połowę tańszy) z oligofrenopedagogiki. Otóż jest to przydatne jeśli ktoś ma kwalifikacje do nauczania przedmiotu (lub nauczanie zintegrowane). Może dostać wówczas dodatkowe godziny jako nauczyciel wspomagający w klasach integracyjnych lub w klasach o obniżonym poziomie nauczania tzw. specjalnych, pod warunkiem, że w szkole takie klasy istnieją. W moim przypadku (tak mnie poinformował dyrektor) nic mi to nie daje bo mam ukończone studia magisterskie z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.

AnnoDoro
Posty: 300
Rejestracja: piątek 08 sie 2008, 21:09

Re: studia podyplomowe

czwartek 12 lut 2009, 19:29

s.p. pisze:ukończyłam studia magisterskie bibliotekoznawstwo i informacje naukowo -techniczna chciała bym wybrać się dalej na studia podyplomowe tylko nie wiem jakie żeby potem była praca w szkole? myślałam o nauczaniu początkowym lub oligofrenopedagogice? tak żeby mieć więcej punktów zaczepienia nie tylko w bibliotece. Czy ktoś kończył jakieś studia podyplomowe po bibliotekoznawstwie????

Tak - ja skończyłam studia podyplomowe po bibliotekoznawstwie i też bibliotekoznawstwo i informację naukowa. nic mi to nie dało , nie ma za to nic- no chyba , ze satysfakcja. Ale jesli masz inny kierunek skończony , a w przyszłości myslisz o pracy w bibliotece szkolnej to zrób podyplomówkę z bibliotekoznawstwa i informacji naukowej.
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: studia podyplomowe

czwartek 12 lut 2009, 21:44

s.p. pisze:ukończyłam studia magisterskie bibliotekoznawstwo i informacje naukowo -techniczna chciała bym wybrać się dalej na studia podyplomowe tylko nie wiem jakie żeby potem była praca w szkole? myślałam o nauczaniu początkowym lub oligofrenopedagogice? tak żeby mieć więcej punktów zaczepienia nie tylko w bibliotece. Czy ktoś kończył jakieś studia podyplomowe po bibliotekoznawstwie????
Wszystko zależy jakie masz zaisteresowania i w jakiej szkole przyjdzie Tobie pracować. Moze byc oligo..., informatyka, polonistyka, historia jest tego bardzo dużo. Warto najpierw poszukac pracy i sprawdzic kogo dyrekcja poszukuje w danej szkole, w takim przypadku jest spore prawdopodobieństwo, że bedziesz pracowała np jako bibliotekarz i przedmiotowiec lub odwrotnie.

s.p.

studia podyplomowe

piątek 13 lut 2009, 09:16

ja pracuje w bibliotece jestem po bibliotekoznawstwie i żeby uczyć w klasach od 0-3 to muszę skończyć studia podyplomowe 'nauczanie zintegrowane"? czy wystarczy kurs kwalifikacyjny? i jak to jest z pracą potrzebują takich nauczycieli?

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

piątek 13 lut 2009, 10:24

Ja po studiach 3+2 z informacji naukowej i bibliotekoznawstwa "trafiłam" przypadkiem do placówki kształcenia specjalnego - oczywiste jest, że pracując tam skończyłam podyplomówkę z oligo. W mojej pracy nie tylko to się przydaje, ale jest wręcz niezbędne bym mogła być zatrudniona i odbywać staże - za tym idzie pensja z dodatkiem :) i to jest niewątpliwy plus w obecnej sytuacji nauczycieli w naszym kraju. Dodatkowo zrobiła podyplomowo polonistykę dla nauczycieli z EFSu. Nigdy nie wiadomo co się człowiekowi przyda, choć aktualnie nie wykorzystuję tych kwalifikacji - tzn. nie mam godzin z j. polskiego.

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

piątek 13 lut 2009, 10:26

... zatanawiam się jeszcze nad podyplomówką z informatyki i technologii ale czekam na kolejną dotację z unii na UŚ. Modne też jest zarządzanie oświatą - co drugi nauczyciel u mnie w zespole to ma skończone :lol: Najchętniej zrobiłabym coś z języka obcego - to jest chyba najbardziej opłacalne.

Zuzza
Posty: 687
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

piątek 13 lut 2009, 17:11

sp -nauczanie zintegrowane to etat - albo jest, albo nie - jak za mało dzieci - i nie połączysz tego z biblioteką, proponuję coś takiego, co umożliwi pracę jako historyk, nl wosu a najlepiej jak jesteś młody i zdolny to język angielski - tu 3 letnie licencjackie w szkole podst i gimnazjum

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 191 gości