Książka_76
Posty: 97
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 12:30
Kontakt: Strona WWW

Skontrum przed połączeniem szkoły podstawowej i gimnazjum

środa 25 lut 2009, 13:32

Witajcie :)
Chciałam zapytać czy ktoś znalazł się w podobnej sytuacji i jak sobie z nią poradził.
Od września 2009, szkoła podstawowa, w której pracuję zostaje połączona z gimnazjum w zespół szkół.
Moja dyrekcja zarządziła skontrum przed połączeniem, ale dotarły do mnie głosy, że my jako pracujący tu bibliotekarze nie powinnyśmy przeprowadzać tego skontrum, tylko ktoś z zewnątrz biblioteki.
Jakie są Wasze doświadczenia w tym zakresie?
Będę wdzięczna za pomoc.
Pozdrawiam
"Wszyscy myślą o zmianie ludzkości. Nikt nie myśli o zmianie samego siebie" Anthony de Mello.

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

środa 25 lut 2009, 13:46

Głosy mówią prawdę, w praktyce jest tak, że Ty będziesz przeprowadzać skontrum a komisja podpisze dokumenty. Poczytaj inne posty na temat scontrum.
Beata

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

środa 25 lut 2009, 13:51

beata2k pisze:Głosy mówią prawdę, w praktyce jest tak, że Ty będziesz przeprowadzać skontrum a komisja podpisze dokumenty. Poczytaj inne posty na temat scontrum.
Twierdzę dokładnie to samo. Będziesz siedzieć i "nadzorować" :?

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

środa 25 lut 2009, 15:34

... to tak jak z wycena książek, czy selekcją. Do wszystkiego powołuje się komisję, która ma to wykonać - bo bibliotekarz nie może w tym uczestniczyć. W praktyce Ty to zrobisz (no mi pomogła faktycznie jedna z koleżanek przedmiotowców) a inni się pod tym podpiszą, że to zrobili :?

AnnoDoro
Posty: 300
Rejestracja: piątek 08 sie 2008, 21:09

środa 25 lut 2009, 20:21

To tak pięknie i szumnie brzmi : Komisja scontrum ....
Rzeczywistość jest taka a nie inna , bo tak szczerze mówiąc to my przeprowadzamy scontrum , a komisja przychodzi na koniec by podpisać dokumenty .
tak było- tak jest i tak będzie niestety
Obrazek
Obrazek
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

Książka_76
Posty: 97
Rejestracja: wtorek 28 lis 2006, 12:30
Kontakt: Strona WWW

piątek 27 lut 2009, 14:18

Dziękuję Wam bardzo za odpowiedzi :)
Miałam jeszcze nikłą nadzieję, że jednak odbywa się to zgodnie z prawem, ale widzę, że jest podobnie jak z zastępstwami.
Nie pozostaje mi nic innego, jak zakasać rękawy i do roboty ;)
Pozdrawiam
"Wszyscy myślą o zmianie ludzkości. Nikt nie myśli o zmianie samego siebie" Anthony de Mello.

mala

pytanie

poniedziałek 16 kwie 2012, 11:36

Witam.
Czy ktoś może podać mi akty prawne mówiące, że skontrum w bibliotece przeprowadza komisja a nie bibliotekarz

mala

poniedziałek 16 kwie 2012, 11:45

To znowu ja. Czy przewodniczącym komisji skontum musi być bibliotekarz czy inny nauczyciel pracujący w tej szkole

boogna

j.w

poniedziałek 16 kwie 2012, 19:49

Skontrum zostaje zdecydowane zarządzeniem dyrektora szkoły, który powołuje komisję. Wiec to nie twoje zmartwienie. Przynajmniej tak jest u nas. Przewodniczacym jest zwykle sekretarka szkoły, a w komisji pedagog szkolny i jakis przedmiotowiec w obecnosci zainteresowanego bibliotekarza.

W rzeczywistosci skontrum robi bibliotekarz, a komisja uprzejmie, okazujac zaufanie i cieszac sie ze sie nie napracowała - podpisuje protokoł.

mariam

skontrum

wtorek 17 kwie 2012, 08:56

Witam. Jak byś chciała to do skontrum są tabele w excelu wystarczy wejśc na google i wpisac tabele skontrum. Są darmowe do pobrania. A dodatkowo widziałam tam tabele do ubytków.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 99 gości