anulka
Posty: 6
Rejestracja: poniedziałek 24 lis 2008, 01:10

Brak szafek dla uczniów na korytarzach

piątek 20 mar 2009, 13:31

Witam.
W szkole w której pracuję na korytarzach nie ma szafek, w związku z tym jest problem z uczniami przychodzącymi do biblioteki z plecakami. Oni zwyczajnie nie mają ich gdzie zostawić. No i przychodzą z plecakami do biblioteki, a ja mam problem, bo oczywiście nie powinno tak być. Chciałabym ten problem rozwiązać, ale nie wiem jak.
Czekam na odpowiedzi. Pozdrawiam.

Badas
Posty: 316
Rejestracja: środa 17 maja 2006, 11:11
Kontakt: Strona WWW

piątek 20 mar 2009, 13:38

Do mnie też przychodzą z plecakami, ale co zrobić, to nie aż taki problem :wink:

Zuzza
Posty: 685
Rejestracja: czwartek 05 cze 2008, 14:15

piątek 20 mar 2009, 16:38

W większości szkół w Polsce nie ma takich szafek, więc dziwi mnie takie podejście do problemu. Jak się chcesz poużerać , to możesz wymóc, by zostawiali "manele" w szatni lub w klasach, ale na to raczej "szkoda pyska".
PS. ALe jestem dziś :|

AnnoDoro
Posty: 300
Rejestracja: piątek 08 sie 2008, 21:09

piątek 20 mar 2009, 19:37

Na to by były szafki na korytarzu naprawdę nie ma co liczyć.
Przerwy są króciutkie(u nas 5 minutowe) więc kiedy niby ten uczeń miałby upchnąć torbę lub plecak do takiej szafki , skoro dosłownie wpada do biblioteki i na dosłowne 5 minut do czytelni
Zauwazcie koleżanki , że na taki luksus - czyli na zostawinie toreb, plecaków, siatek itp. mogą pozwolić sobie jedynie Biblioteki Miejskie czy Biblioteki Pedagogiczne , bo tam czytelnik przychodzi na dłuższe posiedzenie :-). U nas jest to naprawdę niemożliwe , ze względu na krótkie przerwy . Pozostaje sie nam z tym pogodzić
W połowie składam się z książek, które przeczytałam

GaBa
Posty: 185
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 12:25
Kontakt: Strona WWW

niedziela 22 mar 2009, 12:36

U mnie nie ma problemu. Zagospodarowałam taką szafę wnękową zaraz obok drzwi wejściowych do biblioteki. Tam młodzież zostawia swoje plecaki. Obok konserwatorzy zamontowali trochę wieszaków na kurtki, reklamówki. Po bibliotece mają zakaz szwendania się z plecakami. :-)
Wcześniej, zanim pomyślałam o tej szafie - plecaki młodzież kładła na specjalnej niskiej ławce przy wejściu.
Gabrysia z Rybnika

Gość

niedziela 22 mar 2009, 15:26

GaBa pisze:U mnie nie ma problemu. Zagospodarowałam taką szafę wnękową zaraz obok drzwi wejściowych do biblioteki. Tam młodzież zostawia swoje plecaki. Obok konserwatorzy zamontowali trochę wieszaków na kurtki, reklamówki. Po bibliotece mają zakaz szwendania się z plecakami. :-)
Wcześniej, zanim pomyślałam o tej szafie - plecaki młodzież kładła na specjalnej niskiej ławce przy wejściu.
Baju baju baj ...U nas jest w szkole 1500 uczniiw i jednorazowo mam w czytelni po 30-40 uczniow a nawet i czesto wiecej , to ile tych szafek musialoby byc na tym korytarzu gdyby tak mielu uczniowie zostawiac torby i plecaki tam ? No chyba ze masz gaba raptem 5 uczniow na krzyz to sie zgadzam

GaBa
Posty: 185
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 12:25
Kontakt: Strona WWW

niedziela 22 mar 2009, 19:45

Szafa jest w bibliotece. To cztery głębokie półki, na każdej z nich jednorazowo mieszczą się trzy plecaki. Reszta niestety - ląduje pod szafą.
Uczniów w bibliotece mam mniej więcej non stop. A od 7.20 do godziny 8.45; w czasie trzech dłuższych przerw i wtedy gdy choć jedna klasa już kończy lekcję - na raz bywa Czytelników 20 w bibliotece, w porywach do 40. W szkole nie ma świetlicy, sporo uczniów dojeżdżających. Obrazek
Gabrysia z Rybnika

Książniczka
Posty: 277
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 10:25

poniedziałek 23 mar 2009, 12:08

Z łezką w oku wspominam czasy, gdy nasza szkoła była podstawówką...Na korytarzu tuż przy drzwiach biblioteki stały regały na plecaki ( wówczas nazywało się to jeszcze tornistry), na których dzieciaki bez protestu zostawiały swój "sprzęt" .Co najwazniejsze nic z nich nie ginęło, nikt w nich nie grzebał...Niestety potem "awansowaliśmy" ( he he he ) na gimnazjum i sytuacja zmieniła się diametralnie, oczywiście na gorsze.Nikt już nie chciał pozostawiać swoich rzeczy na wyżej wspomnianych regałach, bo nagle zawartość plecaków ( albo i całe plecaki) dostawały przysłowiowych nóg, były brudzone, niszczone...Rozumiejąc problem i wychodząc czytelnikom na przeciw zrobiłyśmy prawdziwą rewolucję w bibliotece ( ach, ta odwieczna ciasnota!), by upchnąc choć jeden regał na plecaki w środku .Stoi teraz tuż przy drzwiach, a kartka napisana wielkimi drukowanymi literami informuje, że:"Jesli chcesz skorzystać z czytaelni - TU zostaw swój plecak".Na ogół zostawiają, choć zwykle na początku domagają się wyjaśnienia, dlaczego mają to zrobić.Cierpliwie tłumaczę, choć bywają i tacy zawodnicy, ktorzy przychodzą właściwie co przerwa i za każdym razem procedura powtarza się...W każdym razie u mnie nikt do czytelni z plecakiem nie wejdzie - jak się bardzo upiera, że nie zostawi, musi opuścic biblioteke i już (regulamin!).Tylko mnie przybył dodatkowy obowiazek: pracując muszę jednocześnie cały czas zerkać na półkę z plecakami, bo teraz są one jakby pod moją opieką i ja ponoszę za nie odpowiedizalność.
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

Gość

poniedziałek 23 mar 2009, 14:12

gaba obskurna ta szafka nawet bym niechcial do takiej torby swej wkladac

GaBa
Posty: 185
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 12:25
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 23 mar 2009, 14:30

Teraz wygląda ładniej... Wymalowana jest.
Gabrysia z Rybnika

halszka31
Posty: 111
Rejestracja: czwartek 19 lip 2007, 08:24

poniedziałek 23 mar 2009, 19:00

Po raz kolejny stwierdzam, że moja szkoła spełnia wszelkie kryteria nowoczesnej szkoły.Każdy uczeń posiada swoją szafkę zamykaną na klucz i zabezpieczoną przed zniszczeniem kaucją, która jest zwracana wtedy, kiedy uczeń rozlicza się ze szkołą kartą obiegową. W taki oto sposób i biblioteka została benificjentem takiego rozwiązania. :lol:
Serdecznie pozdrawiam
halszka

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

poniedziałek 23 mar 2009, 19:16

gaba obskurna ta szafka nawet bym niechcial do takiej torby swej wkladac

Gość - jaki szczery :)

Anna
Posty: 969
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

poniedziałek 23 mar 2009, 21:39

Gościu wolałabym taką szafkę, niż 40 uczniów z plecakami szwendających się po bibliotece. Ja też mam szafkę przy wejściu i to załatwia na ogół problem. Czasem plecaki muszą lądować pod szafką.

GaBa
Posty: 185
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 12:25
Kontakt: Strona WWW

wtorek 24 mar 2009, 06:25

Gwoi ścisłości - moja szkoła spełnia wszelkie kryteria nowoczesnej szkoły. Każdy uczeń posiada swoją szafkę zamykaną na klucz - w moje szkole też mają takie szafki. Ale na przerwie, gdy jak po ogień biegną do biblioteki - żal im każdej sekundy.
Gabrysia z Rybnika

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 89 gości