ciula
Posty: 136
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 20:45

podkład muzyczny pod recytację

poniedziałek 30 mar 2009, 08:15

Potrzebuję muzyki, która mogłaby stanowić podkład po d recytowane wiersze. Myślałam o muzyce klasycznej, ale zupełnie sie na niej nie znam. Czy ktoś z Was orientuje się, jakiej muzyki mogłabym użyć? Z góry dziękuję za wszelkie propozycje.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

poniedziałek 30 mar 2009, 08:32

Robiłam kiedyś montaż wierszy o miłości i uzdolniony uczeń zrobił mi podkład gitarowy - gitara klasyczna, ciche "plumkanie", żaden konkretny utwór. Bardzo ładnie wyszło, muzyka nie dominowała nad tekstem, a harmonijnie go uzupełniała.

R.Knurowski
Posty: 59
Rejestracja: czwartek 17 sty 2008, 14:38

poniedziałek 30 mar 2009, 14:04

Moim skromnym zdaniem wszystko zależy od tematyki wiersza, można spróbować z muzyką poważną, muzyką relaksacyjną, muzyką filmową np. coś z Ennio Morricone lub Vangelisa, ale i tak ostateczny wybór należy do Ciebie. Mógłbym Cię zasypać różnego rodzaju muzyką, ale to są zwykle duże pliki i trwałoby to bardzo długo. Proponuję poszukać tutaj http://www.wrzuta.pl/ , ale niestety trzeba się orientować w tytułach lub wykonawcach. Można wpisać "muzyka instrumentalna" i próbować samemu coś wybrać. Z muzyki poważnej proponuję:
Saint-Saens - The swan
Edvard Grieg - Air, Poranek (z suity Peer Gynt), Śmierć Azy
W razie problemów chętnie pomogę
Pozdrawiam
Rysiek

ciula
Posty: 136
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 20:45

wtorek 31 mar 2009, 08:26

Bardzo dziękuję, ale w końcu zdecydowałam się na "ciche plumkanie". Ale propozycje zapiszę sobie, może się przydadzą.

Ala
Posty: 51
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:56

niedziela 05 kwie 2009, 19:13

Na przyszłość polecam Enyę, zwłaszcza płytę "Watermark". I popieram muzykę filmową - z takich filmów "Gladiator", "Pearl Harbor", "Ostatni Mohikanin", "Braveheart" czy "Tańczący z wilkami".

sebajedrzejczak
Posty: 1
Rejestracja: piątek 26 sty 2018, 12:48

Re: podkład muzyczny pod recytację

piątek 26 sty 2018, 13:02

Użyj do tego stworzonej muzyki, ponieważ skomponowana muzyka będzie lepiej pasowała. Muzyka ulepsza prezentacje, ale nie łatwo znaleźć taką idealną.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 77 gości