Magda

Wyloguj = Restart

środa 11 paź 2006, 21:27

Witam,
Mam takie pytanie: dlaczego polecenie "wyloguj" z konta czytelnika powoduje restartowanie całego systemu? Czy nie mogłobyby to się pokrywać - wyloguj = wyloguj. A może coś jest nie tak? Albo może można to jakoś zmienić?
Bo np w ciagu 10 min przerwy do komputera loguje się 3 róznych uczytkowników - pierwszy (kończy prace i daje wyloguj), drugi (powtarza tą czynność) i trzeci... to samo. Czyli w ciągu 10 min komputer jest restartowany 3 razy. Nie jestem pewna czy to własciwe rozwiązanie... ?
Jakie jest założenie takiego rozwiązania?

Pozdrawiam,
Magda

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

czwartek 12 paź 2006, 00:36

Tak jest skonfigurowany system. Wylogowanie dziala tylko z poziomu administratora lub bibliotekarza. Restart ma spowodowac niezapisanie zmian na dysku przez osoby do tego niepowolane. Nie jest to blad.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

Re: Wyloguj = Restart

czwartek 12 paź 2006, 21:34

Magda pisze:Witam,
Mam takie pytanie: dlaczego polecenie "wyloguj" z konta czytelnika powoduje restartowanie całego systemu? Czy nie mogłobyby to się pokrywać - wyloguj = wyloguj. A może coś jest nie tak? Albo może można to jakoś zmienić?
Bo np w ciagu 10 min przerwy do komputera loguje się 3 róznych uczytkowników - pierwszy (kończy prace i daje wyloguj), drugi (powtarza tą czynność) i trzeci... to samo. Czyli w ciągu 10 min komputer jest restartowany 3 razy. Nie jestem pewna czy to własciwe rozwiązanie... ?
Jakie jest założenie takiego rozwiązania?

Pozdrawiam,
Magda
Oczywiście, że można to zmienić. Ikonka: User Restriction, tam wybieramy odpowiedniego użytkownika; po prawej stronie mamy Restart at Logoff i haczyk lub brak haczyka. Rozwiązanie z automatycznym restartem jest koszmarne!
Osoby niepowołane (z poziomu A, B, C) i tak prawie nic nie mogą zmienić, więc po co to dodatkowe utrudnienie?
POZDR:) Kaja

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 317 gości