AniekaG
Posty: 4
Rejestracja: czwartek 12 paź 2006, 12:38

ważne pytania o Kolegium Nauczycielskie

czwartek 12 paź 2006, 12:41

Czy ktoś może mi pomóc i odpowiedzieć na kilka ważnych dla mnie pytań?
1. Jakie muszę mieć kwalifikacje pedagogiczne aby pracować w bibliotece tej placówki? Mam skończone studia z Informacji Naukowej i Bibliotekoznawstwa (licencjat dzienny, potem zaoczne magisterium) - Czy wystarczy to, że miałam egzaminy z pedagogiki, psychologii i zaliczenie z metodyki pracy w bibliotece szkolnej?


2. Czy doświadczenie zawodowe z poprzednich miejsc pracy (m.i. biblioteka publiczna, biblioteka uczelni wyższej) wlicza się w okres nabycia uprawnień do awansu nauczyciela?


3. Czy mogę nie być nauczycielem bibliotekarzem pracując w Kolegium, a uzyskiwać stopnie awansu zawodowego jak bibliotekarz, czyli młodszy bibliotekarz, bibliotekarz, starszy bibliotekarz, itd.?


4. Czy okres stażu na kontraktowego zaczyna sie z dniem zatrudnienia, t.j. 1.09, czy z dniem rozpoczecia zajęć dla słuchaczy, czyli 1.10?


Będę wdzięczna za każdą radę.
Anieka G

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

czwartek 12 paź 2006, 18:38

Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela w:
- zakładach kształcenia nauczycieli,
posiada osoba, która legitymuje się dyplomem ukończenia:
1) studiów magisterskich na kierunku zgodnym lub zbliżonym z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) studiów magisterskich w specjalności zgodnej lub zbliżonej z nauczanym przedmiotem lub rodzajem prowadzonych zajęć i posiada przygotowanie pedagogiczne albo
3) studiów magisterskich na kierunku innym niż nauczany przedmiot lub rodzaj prowadzonych zajęć, która ponadto posiada przygotowanie pedagogiczne i ukończyła studia podyplomowe z zakresu nauczanego przedmiotu lub rodzaju prowadzonych zajęć.

Kwalifikacje do zajmowania stanowiska nauczyciela - bibliotekarza, z wyjątkiem bibliotek pedagogicznych, posiada osoba, która:
1) ukończyła wymagane do danego typu szkoły odpowiednio studia magisterskie lub wyższe zawodowe w zakresie bibliotekoznawstwa i posiada przygotowanie pedagogiczne lub
2) ma kwalifikacje wymagane do zajmowania stanowiska nauczyciela w danym typie szkoły lub rodzaju placówki, a ponadto ukończyła studia podyplomowe lub kurs kwalifikacyjny z zakresu bibliotekoznawstwa albo legitymuje się dyplomem ukończenia pomaturalnego studium bibliotekarskiego,

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

czwartek 12 paź 2006, 19:07

Zapomniałem dodać, że wszystkich nauczycieli obowiązuja takie same przepisy dotyczące awansu zawodowego. A zatem w bibliotekach szkolnych nie ma młodszych czy starszych bibliotekarzy.

(Oczywiście są piekne bibliotekarki :-)

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

niedziela 15 paź 2006, 19:36

Stopnie awansu zawodowego używane w bibliotekach publicznych jak młodszy bibliotekarz, starszy bibliotekarz czy kustosz nie mają najmniejszego znaczenia w momencie zatrudnienia jako nauczyciel-bibliotekarz

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 338 gości