monia

awans

wtorek 05 maja 2009, 22:25

Mam prośbę do koleżanek, które kończą właśnie staż na n-la dyplomowanego lub już zakonczyły go z powodzeniem, mam problem z odpowiednim dopasowaniem przedsięwzięć do punktów np:1. prowadzę kółko teatralne i byłam z młodzieżą na lekcji w teatrze, którą prowadzili aktorzy 2. gdzie umieścic program , który nie był przedstawiony radzie do akceptacji a był realizowany( jeden już mam do pkt 4a ) Pytań mam więcej ale proszę na razie o odpowiedź na te dwa. Dziękuję

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

środa 06 maja 2009, 14:32

Koło teatralne możesz włączyć do 4 c, jeśli wybrałaś ten punkt; jeśli nie to do do 1. Uzyskanie pozytywnych efektów
Program, kolejny już do 1. Uzyskanie pozytywnych efektów...
Jeszcze nie jestem dyplomowana, ale tak mi się wydaje.
Beata

monia

czwartek 07 maja 2009, 08:19

Dzięki. Widzę ,że niewiele osób kończy teraz awans. Myślałam,że będzie nas więcej.

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

czwartek 07 maja 2009, 14:13

:wink: To pewnie przesilenie wiosenne, albo piękna pogoda i większość koorzysta ze słońca.
Beata

agatka77
Posty: 105
Rejestracja: środa 01 sie 2007, 20:02

czwartek 11 cze 2009, 22:20

Mam pytanie do koleżanek, które już skończyły awans, albo kończą. czy w punkcie 5 - umiejętność rozpoznawania i rozwiązywania problemów edukacyjnych mam napisać moje analizy czy tylko uzyskane efekty.
Człowiek stworzony jest na to, by szukał prawdy, a nie by ją posiadać.

Mriam-38

piątek 12 cze 2009, 16:47

A czy przeprowadzenie skontrum wpisujecie sobie gdzieś?Toż to kupa roboty i jak tu się nie pochwalić?Czy można to potraktować jako pracę diagnostyczno-kontrolną do pktu 1? Co sądzicie na ten temat?

Gość

piątek 12 cze 2009, 17:53

Skontrum nie powinien przeprowadzać bibliotekarz. Jeżeli to robi to nie powinien się tym chwalić bo prawnie jest ono wówczas nieważne!

Gość

sobota 13 cze 2009, 14:01

Na pewno nie sam, musi być ktoś w komisji. W każdym razie, będę tą pierwszą i wkładam skontrum do teczki. Życzcie mi powodzenia!

Gość

Awans

niedziela 14 cze 2009, 13:31

Udział w skontrum moze sobie włozyc do teczki nauczyciel przedmiotowiec, jesli pracował w komisji inwentaryzacyjnej.
Wprawdzie awans robiłam już 3 lata temu, ale myslę, że nadal jest to aktualna rada: przy "przypisywaniu" działań do poszczegółnych punktów wiele zależy od tego, co napiszemy we wstępie, a później w efektach realizacji i wnioskach. Bo nasze działanie może zarówno służyć opracowaniu i wdrożeniu jakiegoś programu, jak i poszerzeniu działań szkoły (nie pamiętam już numerów paragrafów...). Czyli jesli dajesz kółko do poszerzenia działań, to podkreślasz, jak bardzo korzystnie to wpłynęło na uczniów i ich wzbogaciło, że dało im dodatkowe umiejętności itp., a dla szkoły przyniosło takie dodatkowe korzyści itd. Po prostu wiele zależy od sposobu opisu tego przedsięwzięcia i wypunktowania jego efektów :D

Gość

niedziela 14 cze 2009, 18:31

Ja o skontrum wspomnę w punkcie 8 ust.2 pkt 1 uzyskanie pozytywnych efektów w pracy dydaktycznej, wychowawczej lub opiekuńczej na skutek wdrożenia działań mających na celu doskonalenie pracy własnej i podniesienie jakości pracy szkoły. Punkt ma tytuł: Działania diagnozujące i prognozujące pracę biblioteki. Do tego działu dołączę jeszcze ankietę oraz opis mojego koordynowania ścieżki czytelniczo-medialnej. Co o tym sądzicie?M

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

poniedziałek 15 cze 2009, 11:38

Udział w pracach komisji skontrowej jest w naszym zakresie obowiązków. I tak samo, jak nie chwalimy się w sprawozdaniu, że wypożyczamy książki, tak samo to działanie nie jest niczym wzbogacającym pracę naszą, biblioteki czy szkoły. (Przedmiotowcy też nie wpisują do działań prowadzenia lekcji). Taki zapis może być nie uznany przez komisję.

Iwona66
Posty: 48
Rejestracja: piątek 10 paź 2008, 10:23

poniedziałek 15 cze 2009, 22:05

Też tak myślę. Kończę staż w tym roku - nie piszę o scontrum, a przeprowadzam je z molu

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

środa 17 cze 2009, 10:52

Podajcie jak powinna wyglądać pierwsza strona teczki
"Dokumentacja potwierdzająca spełnianie wymagań
na stopień nauczyciela dyplomowanego"
Beata

Iwona
Posty: 37
Rejestracja: wtorek 14 lis 2006, 15:14

piątek 03 lip 2009, 20:55

Dyplomowani! Jakie pytania zadawano Wam w czasie rozmowy? Czego się można spodziewać?

Małgorzata
Posty: 138
Rejestracja: piątek 11 sie 2006, 09:37

sobota 04 lip 2009, 07:37

U mnie były tylko pytania dotyczące teczki. Naprawdę nie ma się czego bać :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 186 gości