xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

Bibliotekarka jakiej nie znacie ;)

środa 20 maja 2009, 12:09


róża

środa 20 maja 2009, 14:09

I za co te oklaski? Każda kobieta ma piękno w sobie. Musiały pokazać trochę więcej, żeby o nich mówiono? To idąc za pomysłem pań: chemiczki, biologiczki, polonistyczki, matematyczki do roboty, też szykujcie takie zdjęcia! Dla zachęty uczniów do nauki!

:)

Bibliotekarka jakiej nie znacie ;)

środa 20 maja 2009, 14:20

mnie akurat na takiej reklamie nie zależy- wręcz przeciwnie.
Wszystko ma swoje konsekwencje, Drogie Koleżanki . :)
Mnie wystarczy gdy popatrzę, jak sie Doda promuje .

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

środa 20 maja 2009, 14:20

Trochę więcej poczucia humoru. Właśnie za to te oklaski, że wyróżniły się z tłumu...najprościej biadolić i narzekać prawda? :wink:

kamk

środa 20 maja 2009, 17:58

Ludzie, to świetna medialna akcja. Wypowiedzi bibliotekarek z Książnicy Pomorskiej (pokazali w tv) są bardzo rzeczowe. Cała akcja dotyczyła Tygodnia Bibliotek i promocji Książnicy. Brawo za odwagę i pomysł.

:)

Bibliotekarka jakiej nie znacie ;)

środa 20 maja 2009, 21:38

w porządku- moge dla kontrastu błysnąć swoją nieoperacyjną brzydotą - nawet toplessssss
:)

arielka
Posty: 120
Rejestracja: wtorek 15 sty 2008, 13:08

czwartek 21 maja 2009, 09:31

A mnie się pomysł podoba. Gratuluję inwencji i wyjścia poza schematy. Łatwo jest krytykować, trudniej działać. Takie jest moje zdanie.

róża

poniedziałek 25 maja 2009, 09:25

Czytelnictwo propagujmy działaniami a nie ciałem. Może niedługo dla wywołania pozytywnych wrażeń u widza bibliotekarki będą fotografowane w stroju bikini?To jest niesmaczne.
Nie idźmy ta drogą!
Każda z nas jest piękna na swój sposób. A jednak nie chce tego wykorzystać dla reklamy bibliotek.

Gość

poniedziałek 25 maja 2009, 10:45

Czy chcemy, czy nie bibliotekarka kojarzy się z szarą ,smutną panią w niemodnych szarych ciuchach.Panią dość posuniętą w latach.A tu pokazanie, że bibliotekarkato atrakcyjna kobieta,a nie kurz i pajęczyna. Czasem trzeba łamań stereotypy.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 25 maja 2009, 10:54

Jestem przekonana, że dziewczyny Książnicy Pomorskiej propagują czytelnictwo przede wszystkim działaniem, a że są odważne i pomysłowe dodatkowo przyciągają swoich czytelników swoim wizerunkiem.
Moim zdaniem fajny pomysł, świetne fotki w bardzo dobrym stylu.

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

poniedziałek 25 maja 2009, 15:24

Na jednym z forów przeczytałam taki komentarz - "Biblioteki były dla mnie miejscem skąd-wydawało się- jako ostatni ucieknie rozum.I co?"
Jaki cel przyświecał tej akcji? Czyżby ktoś stwierdził, że seks i erotyka w reklamach to normalność. Tak reklamuje się majtki i odkurzacze to może i biblioteki też. Przesłanie takiej akcji promocyjnej - przychodżcie do Książnicy a zobaczycie seksowne laski za kontuarem. A co z tymi mniej seksownymi, starszymi - zwolnić bo nie pasują do obecnego wizerunku.
Nie mam nic przeciwko ładnym zdjęciom (a te są ładne). Jeśli ktoś tego potrzebuje proszę bardzo, pozujcie, róbcie wystawy. Ale seksowność, erotyzm jako promocja miejsca pracy? Coś się nam chyba mocno miesza.

Gość

poniedziałek 25 maja 2009, 15:46

Myślę, że cel, jaki przyświecał akcji, nazywa się ZABAWA. Nie wszyscy znają znaczenie tego słowa :(

gośc

Bibliotekarka jakiej nie znacie ;)

poniedziałek 25 maja 2009, 18:31

Oczywiście. Ileż wniosła luzu Begerowa tańcząca sród panów w smokingach. Od razu zauważono te jej magnetyczne ogniki :)
Może zawodowa modelka wśród książek stwierdzjąca, że "rozwój mózgu nie szkodzi urodzie" tak by mnie nie niesmaczył.
Ale ten krzyk" my jesteśmy piękne, my jesteśmy kobietami, naprawdę - nie chłopobaby ,mamy nogi aż do ziemi" jest jakby desperacki.
Mnie np. wkurza tatus, który przychodzi z dzieckiem po ksiązki, a zamiast na półkę się gapiś, łazi za mną i opowiada coś jak potłuczony.
Włosy wiążę w kok.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 25 maja 2009, 21:54

Anonymous pisze:Czy chcemy, czy nie bibliotekarka kojarzy się z szarą ,smutną panią w niemodnych szarych ciuchach.Panią dość posuniętą w latach.A tu pokazanie, że bibliotekarkato atrakcyjna kobieta,a nie kurz i pajęczyna. Czasem trzeba łamań stereotypy.
Zgadzam się. Z taką opinią i nie tylko opinią o bibliotekarkach można się spotkać - niestety, dlatego uważam, że warto zrobić coś pomysłowego i z humorem, aby trochę ten wizerunek zmienić. Nie przesadzajmy z tym seksem, erotyką, tatusiami itp.
A chyba 2 lata temu na forum była dyskusja na temat wizerunku bibliotekarki, wyszperałam z archiwum taki link:
http://eprints.rclis.org/archive/000052 ... erunek.pdf

gośc

Bibliotekarka jakiej nie znacie ;)

poniedziałek 25 maja 2009, 22:29

może mam myślenie jednotorowe, ale pokaz mody kojarzy mi się z wybiegiem, kankan z Moulin Rouge, a urząd...:) ze strojem wyważonym.
Bibliotekarki zarabiały kiepsko, stąd nie mogły ubierać sie zgodnie z trendami mody i wzbogacac strojów wyszukanymi dodatkami. To były szare myszki z racji pensji. Szept w bibliotece jest rzeczą naturalną, a nie objawem niesmiałości. Stąd może obraz szarej i zahukanej. Pamietam czasy, kiedy panie w bibliotece obowiązkowo ubrane były w brązowe fartuchy. Potem nosiły je rozpęte. Teraz fartuchy sa niewidoczne. Czy biblioteka jest miejscem wrażeń estetycznych wzrokowych?
Zreszta, kto tak mówi o bibliotekarkach? Ktoś , kto nie odwiedza bibliotek, a karmi sie jakimis mitami z lat 70-tych XX wieku. Wchodząc do bibliotek widze usmiechniete, przyjazne twarze. Panie sa ubrane gustownie i elegancko (chyba asługa pracujących mężów).
I może dosyc juz robienia z siebie małpy. Dziecko zabaw, wszystkich zabaw, zachęć a co bibliotekarka ma dla zachęty? Jakby tak poczytac niektóre posty, to strach.
Nauka to praca, zdobywanie wiedzy to praca i nie nalezy nikogo oszukiwać bo mozna osiągnąć odwrotne efekty. Dzieciak bierze książke i samo do głowki nie wchodzi- trzeba przeczytać, pomęczyć się. Oszuści!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], czarnuszka i 265 gości