Ave57

Jaki powrót?

poniedziałek 16 paź 2006, 19:12

Wielki powrót "Krzyżaków "do szkół, przecież odkąd pamiętam a pracuję od 1981 r. to dawne siódme klasy omawiały "Krzyżaków". Obecnie pracuję w gimnazjum i od początku omawiają "ich istnienia przynajmniej w mojej szkole omawiani są "Krzyżacy". Nie rozumiem tych zmian naszego obecnego ministra. Pozdrowienia!

Ave57

Wielki powrót

poniedziałek 16 paź 2006, 19:14

Coś mi z tekstu uciekło!

antykwa
Posty: 93
Rejestracja: piątek 20 paź 2006, 13:50

piątek 20 paź 2006, 21:50

Masz na myśli jedne z ostatnich marzeń ministra Giertycha? Owszem, też się mocno zdziwiłam!! Jeszcze bardziej użyciem słowa "kanon". O ile mi wiadomo, to sprawa jest dość dowolna (prosze mnie poprawić, jeśli jestem w błędzie). W minimum programowym j. polskiego w gimnazjum, na przykład, jedynie "Antygona" jest podana z tytułu, a w nauczaniu zintegrowanym wszystko zalezy od wybranego podręcznika. Ci co jadą na "Ja i moja szkoła" spod ziemi wydobywają w drugiej klasie Koziołka Matołka... Jestem za kanonem, rzeczywistym, i za jednolitymi podręcznikami. W końcu egzaminy kończące sp i gimnazjum są takie same dla wszytkich, no i niech wszsyscy mają podobny start do szkół ponadgimnazjalnych. Poza tym łatwiej zapanowac nad szeregiem błędów w jednym podręczniku, niż w dziesieciu.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 362 gości