AgaH
Posty: 3
Rejestracja: piątek 06 paź 2006, 19:43

ZMIANA STRONY STARTOWEJ W PRZEGLĄDARCE + POLSKIE ZNAKI

wtorek 17 paź 2006, 13:26

Pracownię ICIM mam od września 2006r, Instalowała ją firma z Warszawy. Na jednym z komputerów na koncie administrator i bibliotekarz wszystko działa OK. Natomiast na czytelniku nie mogę pisać polskich liter:ą,ę,ś,ć. Proszę podpowiedzieć jak mogę zmienić ustawienia, by na tym koncie Word też działał poprawnie. Druga sprawa, to strona internetowa, która ma się pojawiać po wejściu na internet. Gdy zmieniam ustawienia na Administratorze, to na czytelniku nie zmienia się, a strona która się tam pojawia nie bardzo mi odpowiada.

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

środa 18 paź 2006, 15:24

1. Logujemy sie na konto Administratora.
2. Klikamy na pulpicie ikonke User Restrictions.
W oknie, ktore sie otworzy:
- naciskamy przycisk Select a Profile
- wybieramy z listy np. Czytelnik01c
Tuz ponizej w opcji General Settings jest pole Home Page:
Wpisujemy adres www strony, ktora chcemy wyswietlac po uruchomieniu przegladarki.
3. Klikamy na OK.

Procedure powtarzamy od pkt. 1 dla kazdego z uzytkownikow, ktorym chcemy zmodyfikowac strone startowa przegladarki. Dziala rowniez dla kont Bibliotekarzy.
AgaH pisze:Na czytelniku nie mogę pisać polskich liter:ą,ę,ś,ć. Proszę podpowiedzieć jak mogę zmienić ustawienia, by na tym koncie Word też działał poprawnie.
Prosze sie zalogowac na konto czytelnika, na ktorym nie ma Pani mozliwosci pisania polskich znakow. Prosze uruchomic worda i nacisnac klawisze lewy alt + lewy shift jeden po drugim (tzw "plynne przejscie" z jednego klawisza na drugi). Ta operacja nie zawsze odnosi skutek za pierwszym razem. Jesli sie nie uda, prosze sprobowac ponownie. Oczywiscie, po kazdorazowym nacisnieciu tych klawiszy nalezy sprawdzic, czy wrocila mozliwosc pisania polskich znakow :)
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

AgaH
Posty: 3
Rejestracja: piątek 06 paź 2006, 19:43

ZMIANA STRONY STARTOWEJ W PRZEGLĄDARCE + POLSKIE ZNAKI

piątek 27 paź 2006, 08:58

Dziękuję za wskazówki, niestety nie pomogły one w rozwiązaniu mego problemu. Nie mam programu User Restrictions, wydaje mi się, że moje komputery są inaczej skonfigurowane. Żałuję, że to nie firma Wasko instalowała w podlaskim pracownie, do swego serwisu wysłałam mail i nie mam odpowiedzi.

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

piątek 27 paź 2006, 09:21

Musi byc w takim razie jakies inne zabzpieczenie, skoro nie ma mozliwosci uruchomienia User Restrictions, a czytelnik ma zablokowany prawy przycisk myszki. Ja niestety moge pomoc tylko wtedy, jesli system jest skonfigurowany wg zalecen MEN. Uzywam komputera zlozonego na takich samych czesciach i z obrazem systemu jak w pracowniach ICIM podleglych przede wszystkim firmie, w ktorej pracuje. Dzieki poprawkom, jakie wrpowadzam u siebie, modyfikujemy rowniez obraz "serwisowy".W razie jakiejs usterki, niektore pracownie beda mialy juz zainstalowany system ze wszystkimi ulatwieniami, jakie zostaly do tej pory opublikowane na tym forum.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 363 gości