Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Wakacje...

czwartek 18 cze 2009, 17:35

Książki na nagrody rozdane, statystyka podliczona, sprawozdanie przygotowane lub w trakcie ostatnich poprawek, koniec ze ściganiem dłużników, to już WAKACJE. Tak więc życzę wszystkim Forumowiczom, pogodnych, słonecznych wakacji, miłych wrażeń, regeneracji sił i udanego wypoczynku.
ObrazekObrazekObrazek

jupio69
Posty: 128
Rejestracja: poniedziałek 15 maja 2006, 06:38

czwartek 18 cze 2009, 18:24

Dziękuję i również życzę wspaniałych wakacji...

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

czwartek 18 cze 2009, 21:14

Dziękuje za życzenia i cieszmy się wakacjami dopóki jeszcze je mamy, bo nie wiadomo co przyniesie następny rok. Tak na marginesie zapytam jak Wam wyszło czytelnictwo- u mnie średnia na ucznia i czytelnika jest zbliżona, bo wynosi 6,3 i 6,8 (740 uczniów).

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

czwartek 18 cze 2009, 21:32

Heh, Mario /i inni/, usiłuję uświadomić sobie, że za kilka dni /jeszcze zespoły Rady i sama Rada/ wakacje. Jednak podzielam zdanie- cieszmy się tym, co mamy w tej chwili. Nie wiadomo co za rok.
Miłych wakacji wszystkim. /niekoniecznie od Forum :wink:
w tym dla całego zespołu Redakcji Biblioteki

Karola
Posty: 93
Rejestracja: sobota 22 kwie 2006, 22:11

wakacje

czwartek 18 cze 2009, 22:09

I ja dzisiaj liczyłam statystykę - wygląda na to że mogę się cieszyć, u mnie 12,1 na ucznia. Szkoła średnia, 350 uczniów. :D Dla wszystkich forumowiczów odpoczynku!

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

piątek 19 cze 2009, 08:05

Spokoju w wakacje, wyciszenia, chwily dla siebie i radości w sercu :!: :D Ja zaplanowałam trochę pracy na wakacje - planowane zakończenie koputeryuzacji grudzień 2009 :?

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

piątek 19 cze 2009, 08:21

Również życzę udanych i słonecznych wakacji. Cieszę się, że mamy to forum i że Jesteście. :D
Ja jeszcze dzisiaj poluję na dłużników. Nie odpuszczam. Może to nielegalne, ale nauczyciele nie wydają świadectw, dopóki książki nie wrócą. To jest w końcu mienie szkoły, a nie prezenty, które sobie biorą i nie oddają. Jakieś konsekwencje też być muszą. Już przed chwilą dwójka uczniów wracała się przed apelem do domu :) ....i znalazły się 8)
A średnia na czytelnika to 6,5 :D - trochę ponad czterystu uczniów.

Książniczka
Posty: 277
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 10:25

piątek 19 cze 2009, 09:13

I ja dzisiaj pracuję - prawie normalnie, choć nieco krócej, bo do rady podsumowującej.Siedzę od rana i czekam na dłużników, no i modlę się, żeby jednak przyszło ich wielu.O dlużnikach - nauczycielach nie wspominam, żeby się nie denerwować zanadto.Oni mają już "zasłużone" wakacje, ja nie.No a potem, przy kawce będziemy się wychwalać pod niebiosa i obdzielać nagrodami - mnie czeka tylko kara za dobrą( mam nadzieję) pracę - obcięcie etetu o połowę.Miłych wakacji życzę!
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

piątek 19 cze 2009, 09:58

Xandre, odezwię się dla odreagowania. Nerwowego. Właśnie zaczyna sie akademia, a ja już podniosłam głos kilka razy. Nauczyciele- kwiatki i bławatki- ja nerwy. Też specjalnie przyszłam bo rozliczam, klasy 6. Wychowawczyni słodko rozpromieniona pyta, czy mogą oddać .. w p o n i e d z i a ł e k ! .Sama dała im obiegówki w środę. Tą środę. Nie widzi problemu. Żołądek mnie z nerwów boli- mimo rannej wymiany ze mną poglądów /uczeń ma biec po książkę i tyle/ przysyła mi owych dłużników na pertraktacje- "może im daruję książki". Jak mnie dziś żółć nie zaleje, będzie dobrze.
I jak wspomnę art. w prasie- jak nam swietnie.
.. 10,3 na ucznia mam, raczej dobrze.

nutka

piątek 19 cze 2009, 19:30

Jakiego typu szkół dotyczy średnia, którą podaliście?

Nouś

doAgi

piątek 19 cze 2009, 21:36

Ago, czy wyznaczyłaś ostateczny termin zwrotów? Czy poinformowałaś wychowawców o dłużnikach? Pewnie tak. Tylko koledzy i koleżanki nie wiedzą, że też mamy już wakacje. Ja ich uczę - dydaktyków ;-)
A zwrot cyt. "może im daruję książki". Mów, że z prywatnych swoich zbiorów ich nie wypożyczałaś a księgozbiór szkolny należy do OP, szkoły czy uczniów. Nie możesz "im darowac" czegoś co nie jest Twoją własnością!!! A jeśli nauczyciel jest taki hojny to może podzieli się z uczniami krzesłami, tablicą czy stołami ze "swojej" ;-) klasopracowni?

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

sobota 20 cze 2009, 15:58

Co ty. Ja pracuję za długo. by nie pamiętać o terminach. Mieli podane terminy do 5 czerwca. 3 razy od 15 maja przekazywałam każdemu wych. informację o czytelnictwie i dłużnikach, uaktualniałam, wchodziłam do klas. Szanowną panią z owej 6 kl /tylko ona jedna jest słodko rozpromieniona i wiecznie zdziwiona/ prosiłam 2 razy o rozdanie obiegówek, byłam i u dyra ze sprawą. Ja nawet nie komentuję owego.. może w poniedziałek- to idiotyzm, ale jak moze to proponować dydaktyk?!
Rozliczali się w piątek- latajac do domów:(, oni wściekli i ja też. Jeden nie oddał, świadectwa zatrzymać nie wolno.
Wakacje niemal- Rada jeszcze.
Uspokoimy się, do połowy sierpnia.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

sobota 20 cze 2009, 18:30

Aqa pisze: Uspokoimy się, do połowy sierpnia.
Aqo spokojnie, pewnych rzeczy nie przeskoczymy. Zostało mi 5 dłużników (w poniedziałek było 17 to i tak sukces)8) . Jeden dostał z nich świadectwo, bo wychowawczyni nic sobie nie robi z takich spraw jak terminowe oddanie książek. Trójka uczniów nie pojawiła się w szkole, ale i tak zostają na drugi rok, więc złapię ich we wrześniu. Zaś jeden, który myślał, że może rozliczyć się po wakacjach, przyniesie książki za kilka dni do sekretariatu i tam odbierze świadectwo. 8) Nie jest źle. Ja jestem strasznie namolna i wręcz "zabijam" swoim stoickim spokojem. Będę im truć głowę, a książki wrócą na pewno :wink:

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

niedziela 21 cze 2009, 11:40

Statystyka, nie ma się czym chwalić.
Wakacje, będą remont w bibliotece, jeszcze czeka mnie wyniesienie całego księgozbioru, czekam na telefon... pełna dyspozycyjność :wink:
Beata

inka
Posty: 50
Rejestracja: niedziela 17 lut 2008, 12:48

niedziela 21 cze 2009, 15:23

Po raz pierwszy nie miałam w tym roku problemu ze zwrotem książek przez uczniów. Wiecie co poskutkowało? Okreśiłam termin zwrotu na tydzień przed radą klasyfikacyjną i poinformowałam uczniów, że za każdy dzień zwłoki będę wstawiała ujemne punkty ze sprawowania "za niewywiązywanie się z obowiązków ucznia" . Metoda drastyczna, ale naprawdę skuteczna.
U mnie średnia 12 książek na ucznia - szkoła podstawowa

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 262 gości