margot74
Posty: 1
Rejestracja: czwartek 19 paź 2006, 20:35

pytanie o skontrum

czwartek 19 paź 2006, 21:00

Mam pytanie w związku ze skontrum, za które zabieram się już w przyszłym tygodniu. Otóż dyrektor poinformował mnie, że ja jako osoba odpowiedzialna za stan majątkowy biblioteki szkolnej nie będę uczestniczyła w skontrum tylko specjalnie powołana do tego komisja. Czy miał rację? Pytam, bo ostatnią inwentaryzację 5 lat temu przeprowadzałam ja, nie mam pojęcia skąd ta zmiana. Proszę o radę co z tym fantem zrobić.

KaJu
Posty: 254
Rejestracja: czwartek 25 maja 2006, 21:01

czwartek 19 paź 2006, 21:36

Nic tylko się cieszyć, że "specjalnie powołana komisja" tę robotę odwali! :twisted:

A tak na poważnie... Wg przepisów bibliotekarz nie może być przewodniczącym komisji, ale może w niej uczestniczyć. A naprawdę to musi..., bo kto inny będzie wiedział, jak to zrobić? Skończy się pewnie na tym, że formalnie w tej komisji nie będziesz, a faktycznie i tak będziesz - na urlop Cię chyba nie wyśle. Nie ma się o co spierać.
POZDR:) Kaja

antykwa
Posty: 93
Rejestracja: piątek 20 paź 2006, 13:50

piątek 20 paź 2006, 22:38

[...] Komisja powinna składać się z co najmniej dwóch osób - pracowników szkoły:
• przewodniczącego, którym nie może być osoba odpowiedzialna za zbiory ani pracownik księgowości;
• członka.
Przy zmianie na stanowisku bibliotekarza członkiem komisji nie może być bibliotekarz przekazujący zbiory - powinien natomiast być obserwatorem i do dyspozycji komisji w trakcie przeprowadzania kontroli.
[...]


http://www.vulcan.edu.pl/bibliotekarz/p ... um_01.html

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 382 gości