MISIEK1075

i znowu ubytki

niedziela 05 lip 2009, 22:00

mam taki problem ponieważ przekazywałam książki do innej szkoły zrobiłam protokół przekazania książek i spis wszystkich przekazanych pozycji ale! czy nadaje im kolejne numery ubytków ja myślę że tak ale kolezanka powiedziała mi że nie bo to nie są ubytki. to jak nadać im numer wypisu? prosze o pomoc. ania
I jeszcze jedno do tej pory wszystkie ubytki spisywane były na kartkach ja kupiłam "rejestr ubytków biblioteki" i teraz myśle że nadaje kolejne numery np.1478 a nie zaczynam od nowa. prawda? nie jestem biblotekarzem z wykształcenia i dlatego taka niedoinformowana jestem :? z góry dziekuje za pomoc. :)

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

poniedziałek 06 lip 2009, 08:02

1 pytanie - koleżanka nie ma racji. Książki przekazane do innej szkoły SĄ ubytkami w naszej bibliotece. I jak najbardziej trzeba je odpowiednio ponumerować.
2 pytanie - w "rejestrze ubytków" wykazujesz kolejne protokoły ubytków (te wykazy sporządzane na kartkach) - nadajesz im kolejne numery, np. 1/2009, 2/2009... i w odpowiednie rubryki wpisujesz dane (nie pamiętam, jak to leciało, ale tam są rubryki, do których wpisujesz ilość ubytków z poszczególnych kategorii, np. zagubione, zniszczone, przekazane... i ich wartość zgodnie z księgami inwentarzowymi). Numery ubytków dotyczą wszystkich ubytków z jednego inwentarza bibliotecznego, czyli kontynuujesz dotychczasową numerację (np. 1478,1479 itd.)
Nie wiem, czy Ci pomogłam. Pytaj, czasem tu zaglądam. Powodzenia.

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

wtorek 07 lip 2009, 09:40

Niestety dla nas to są ubytki, nie masz ich już w swoim księgozbiorze, przekazałaś je i nie wrócą. Nie ma innego sposobu przekazania książek, chyba że wypożyczenie międzybiblioteczne ( na wieczne oddanie, zubytkujesz po 5 latach bo będą zniszczone nie do użytku)
Beata

misiek1075

piątek 10 lip 2009, 10:44

dziękuję wszystkim koleżankom za pomoc :lol: . pozdrawiam wakacyjnie.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 227 gości