Gość

wydruk ksiąg z MOL-a

środa 23 wrz 2009, 11:32

Witam i oznajmiam wszem i wobec, iż dotarłam do mety tzn. kończę komputeryzację księgozbioru, jestem niezmiernie szczęśliwa, ale mam kolejny problem. Drukując księgę okazało się, że pozostają puste rubryki w miejscu gdzie książka była ubytkowana (ubytków nie wprowadzałam), na niektórych stronach widnieje tylko jeden nr inw. reszta jest pusta. Czy możliwy jest wydruk ksiągi, tak by zawierała tylko nr istniejące? Bardzo proszę o pomoc.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

środa 23 wrz 2009, 12:15

A dlaczego chcesz drukować wszystkie księgi ? Najczęsciej drukuję się księgę, gdy rezygnuje się z prowadzenia tradycyjnej.

Betinka
Posty: 81
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 19:06

środa 23 wrz 2009, 12:26

Wydruk ksiąg jeszcze przede mną. Nadal komputeryzuję bibliotekę. Sprawdzałam przed chwilą jak wygląda wydruk ksiąg. Według mnie nie można ustawić wydruku w ten sposób aby drukował bez "dziur". Zrobię w przyszłości tak jak Basia - będę drukowała tylko te nabytki, które wprowadzę do księgozbioru po zakończonej komputeryzacji.
Pozdrawiam

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

środa 23 wrz 2009, 18:26

Nadal nie drukuję ksiąg inw. Mam zapas starych ksiąg, więc w wolnych chwilach uzupełniam wpisy, zakupów też nie ma teraz zbyt wiele.
Drukując księgę okazało się, że pozostają puste rubryki w miejscu gdzie książka była ubytkowana (ubytków nie wprowadzałam),
skoro nie wpisałaś pod danym numerem zadnej książki, to zawsze będzie luka
Beata

Gość

czwartek 24 wrz 2009, 08:55

Chciałam wydrukować księgę i zastąpić nią 7 starych, w których większość to ubytki. Dodam, że ubytki nie były numerowane. Są to księgi po byłej podstawówce, które nie zostały przepisane do księgi utworzonego gimnazjum. Dla gimnazjum założono nową księgę. Istnieje podwójna numeracja. Poprzedniczka rozpoczęła komputeryzację i założyła księgę główną GŁÓWNA dla gimnazjum oraz GŁÓWNA P dla pozostałości po podstawówce. Czy powinnam jednak nadać nowe numery i wpisać te książki do księgi obecnej?

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 24 wrz 2009, 12:34

Anonymous pisze:Chciałam wydrukować księgę i zastąpić nią 7 starych, w których większość to ubytki. Dodam, że ubytki nie były numerowane. Są to księgi po byłej podstawówce, które nie zostały przepisane do księgi utworzonego gimnazjum. Dla gimnazjum założono nową księgę. Istnieje podwójna numeracja. Poprzedniczka rozpoczęła komputeryzację i założyła księgę główną GŁÓWNA dla gimnazjum oraz GŁÓWNA P dla pozostałości po podstawówce. Czy powinnam jednak nadać nowe numery i wpisać te książki do księgi obecnej?
Jeżeli poprzedniczka załozyła 2 księgi to pewnie jedna z nich ma( jeżeli nie ma to powinna mieć) wyróżnik literowy np P i wtedy nie ma podwójnych numerów. Po ubytkach pozostaja tzw puste miejsca i zostac takie muszą nie można w to miejsce wpisac innych książek ani też usunąć. Proponuję kontynuowac prace poprzedniczki i wpisac pozostałości po podstawówce do księgi z wyróżnikiem P, a w głównej miec ksiązki z gimnazjum.

Basia
Posty: 461
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 08:16

czwartek 24 wrz 2009, 12:43

Betinka pisze:...Zrobię w przyszłości tak jak Basia - będę drukowała tylko te nabytki, które wprowadzę do księgozbioru po zakończonej komputeryzacji.
Ale ja jeszcze nie zakończyłam komputeryzacji! Po prostu w pewnym momencie zamknęłam papierową księgę i zaczęłam drukować.
Myślę, że Ty też wszystkie nowe nabytki opracowujesz od razu w Molu.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 24 wrz 2009, 12:49

Basia pisze:
Betinka pisze:...Zrobię w przyszłości tak jak Basia - będę drukowała tylko te nabytki, które wprowadzę do księgozbioru po zakończonej komputeryzacji.
Ale ja jeszcze nie zakończyłam komputeryzacji! Po prostu w pewnym momencie zamknęłam papierową księgę i zaczęłam drukować.
Myślę, że Ty też wszystkie nowe nabytki opracowujesz od razu w Molu.

Przynajmniej raz w roku nabytki wprowadzane do ksiąg elektronicznych powinny być drukowane.

Gość

piątek 25 wrz 2009, 09:11

Dziękuję za rady. Tak Mario, jedna z ksiąg ma oznaczenie P. Zrobię tak jak radzisz. Ksiąg rzeczywiście drukować nie będę, bo nabytków nowych jest nie tak dużo i faktycznie można prowadzić dalej księgę papierową /obok komputerowej/.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

piątek 25 wrz 2009, 10:23

Anonymous pisze:Dziękuję za rady. Tak Mario, jedna z ksiąg ma oznaczenie P. Zrobię tak jak radzisz. Ksiąg rzeczywiście drukować nie będę, bo nabytków nowych jest nie tak dużo i faktycznie można prowadzić dalej księgę papierową /obok komputerowej/.
Mam wrażenie, że chyba nie zrozumiałysmy się :). Ksiąg starych ( papierowych) nie trzeba drukować, ale kiedy wprowadzasz nabytki do księgi elektronicznej to raz w roku trzeba to wydrukować. Oczywiście nie ma sensu prowadzić księgi papierowej równolegle z elektroniczną ( bo można w każdej chwili sobie wydrukować elektroniczną). Reasumując ksiązki po podstawówce wprowadzasz z ksiąg papierowych do komputera ( maja wyróżnik p. A ksiązki z gimnazjum do księgi głównej bez wyróznika literowego. Ksiąg papierowych nie prowadzisz tylko elektroniczne, a raz w roku drukujesz nabytki, te wydruki są kontynuacją starych ksiąg papierowych, więc mozesz je wpinać do segregatora, lub po jakims czasie oprawić.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 224 gości