Gość

Bezpłatne zastępstwa

piątek 25 wrz 2009, 10:49

Czy w świetle nowych przepisów KN bezpłatne zastępstwa w godzinach pracy nauczyciela bibliotekarza są nadal nielegalne? Czy komuś z Państwa udało się wygrać walkę z dyrektorem i spowodować, że nie posyła Was na zastępstwo ilekroć zabraknie któregoś nauczyciela?Jakich argumentów użyliście? Podzielcie się swoimi doświadczeniami.

Jacko
Posty: 685
Rejestracja: niedziela 18 mar 2007, 18:43

Re: Bezpłatne zastępstwa

sobota 26 wrz 2009, 12:17

Sąd pracy

Gość

niedziela 27 wrz 2009, 16:41

Sąd Pracy - ja właśnie mam rozprawę już jutro
boję się no cóż zobaczymy

Aqa
Posty: 2316
Rejestracja: niedziela 26 sie 2007, 19:46

poniedziałek 28 wrz 2009, 08:36

Szczerze współczując, że do tego doszło, że nie dało się porozumieć z dyrekcją, mam nadzieję, że zachowasz równowagę psychiczną. Czego życzę. Jak się uspokoisz, napisz- dla nas reszty, jak i co.
Wprawdzie ja po 20 latach latania jak zapchajdziura, uzyskałam jako taki consensus, ale inni się szarpią nadal.

zohna

czwartek 08 paź 2009, 15:09

Jak zakończyła się sprawa w sadzie?

Gość

piątek 09 paź 2009, 09:41

zohna pisze:Jak zakończyła się sprawa w sadzie?
na jednej się nie skończyło mam następną w grudniu

Gość

piątek 09 paź 2009, 09:59

ale w jakim duchu była ta rozprawa? pozdrawiam

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

piątek 09 paź 2009, 11:13

Wczoraj się dowiedziałam, że jeżeli podpiszę zastępstwo" bezpłatne" to jest ono legalne :?

Gość

piątek 09 paź 2009, 11:22

zgroza....i co zrobisz?

io

piątek 09 paź 2009, 11:28

W "WSZYSTKO DLA SZKOŁY" Z 2009 R. NR 10, S.16 jest odpowiedź na pytanie gościa.Miłej lektury.

Gość

piątek 09 paź 2009, 12:06

ze względów oszczędnościowych nie mam żadnej prenumeraty...niestety

io

piątek 09 paź 2009, 12:33

W skrócie W obrębie pensum niedopuszczalne są zastępstwa ,dopuszcza się możliwość realizowania godz.doraźnych lub zastępstw lub dyżurów przez bibliotekarza tylko poza wyznaczonym pensum,ale przepisy prawa oświatowego nie zabraniają wysyłania uczniów do czytelni w celu zapewnienia im opieki podczas nieobecności n.przedmiotu.Opieka nad uczniami w czytelni nie może być traktowana jako płatne zastępstwo doraźne, chyba,że w czytelni odbywają się zajęcia prowadzone przez bibliotekarza poza wyznaczonym pensum. TYLE za artykułem. Ja często sprawuję takową opiekę, ale już nie walczę.Po Jarocinie i Wrocławiu już mi się nie chce.Za mną już 25 lat pracy ,a przed oby tylko 15.Oby przy zdrowych zmysłach.

Gość

piątek 09 paź 2009, 12:49

Anonymous pisze:ale w jakim duchu była ta rozprawa? pozdrawiam
Pierwszy raz byłam w sądzie, Wysoki Sąd konkretny
wszystko spokojnie, rzeczowo
a reszta zobaczymy
mam uzupełnić dowody, powołać światków - a ich mam że hoho!

Finka

bezpłatne zastępstwa

niedziela 11 paź 2009, 13:25

Zastępstwa opiekuńczo-wychowawcze są również płatne-KN.Swoją drogą z taką interpretacją prawa oświatowego już się spotkałam kilka lat temu. Mam wrażenie,że autor artykułu nie odrobił zadania domowego, z przepisami trzeba być na bieżąco. Przykład autentyczny:Sąd Pracy nie uwzględnił nawet interpretacji MEN,że wynagrodzenie za ustne matury się nie należy ,ponieważ pedagodzy realizowali je w ramach pensum 40.Nauczyciele sprawę wygrali, a podstawą dla Sądu Pracy nie były mgliste i naginane interpretacje ,tylko KN.

antosia
Posty: 2
Rejestracja: wtorek 20 paź 2009, 11:23

wtorek 20 paź 2009, 11:29

witam, w sprawie zastępstw chciałam podzielić się tym, co do tej pory osiągnęłam - mam 2 opinie MEN, w których wyraźnie jest napisane że są nielegalne, w zwiazku z tym po kilku poważnych rozmowach udało się i dostawałam te zastępstwa, a po godzinach pracy odpracowywałam i wszystko było ok aż do teraz-organ proawdzący wpadł na pomysł, aby nie było już zastępstw tylko cicha praca w bibliotece, dyrektor dołożył swoje i zażyczył sobie, abym w czasie cichej pracy realizowała z uczniami lekcje biblioteczne. No cóz, w zeszłym roku szkolnym było ich 165 (lekcji), na czerwcowym podsumowaniu pracy biblioteki dowiedziałam się, ze to i tak za mało... a mam pod swoją opieką liceum, technikum, zsz i szkołę policealną.
antosia

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 145 gości