Magda

Powrót tematu - automatyczne wyłączanie komputera

poniedziałek 23 paź 2006, 19:23

Witam,

Niestety ciągle nie mogę niczym ustawić softu tak by wyłączał automatycznie komputera o określonej godzinie.
Bardzo proszę o pomoc (nie ukrywam, że zwracam sie z tym do Pana Szymona).
Prawdopodobnie jedynym działającym rozwiązaniem będzie zrobienie pewnych wpisów w rejestrze systemu. Nigdy jednak w taki sposób nie probowałam ustawiać tej funkcji. Czy może ktoś mi podać jakieś konkretne podpowiedzi jak i w którym miejscu to zrobić? A przede wszystkim pytanie do Pana Szymona - czy to wogóle zadziała, przy tak skonfigurowanych komputerach w ICIM?

Magda

odp

poniedziałek 23 paź 2006, 21:56

Po serii testów wiem juz na pewno, że wyłączenie komputera gdy zaden z użytkowników nie jest zalogowany nie jest możliwe :(
Sprawdziałam na Harmonogramie zadań.
Nie mam wprawy w zarzadzaniu takimi rzeczami na Windowsie (na codzien pracuje w innym systemie). Być może się mylę, ale chyba jedynym sposobem zmuszenia Windowsa do wyłączenia się o określonej porze jest wymuszenie automatycznego logowania na jakieś przykładowe konto (np czytelnik01c). Wowczas zaplanowane zadanie się wykona.
Chyba, że się mylę...
Wiem, że być może zanudzam tym tematem, ale w mojej szkole to dośc istotne - komputery są dostępne nawet po pracy bibliotekarza... jednak niepotrzebnie "chodzą w nocy", a do przycisku "power" uczniowie nie maja dostępu. :(

Gdyby się komuś coś nasunęło, z góry dziękuję za rady
Pozdrawiam,
Magda

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 23 paź 2006, 23:24

Walczylem jakis czas z programem Lomsel Shutdown, o ktorym Pani wspomniala, jednak jedyne co udalo mi sie osignac, to wyskakujace okienko odliczajace czas (na kontach innych niz administrator). Gdy czas doszedl do zera, nie nastepowalo wylaczenie komputera, lecz lecial dalej, pokazywany ze znaczkiem "-". Odlozylem to na bok z powodu nawalu pracy. Nie moge Pani obiecac, ze zajme sie tym natychmiast ale bede pamietal bo wiem, ze byloby to istotne udogodnienie. Jedyna rzecz jakiej probowalem, to byly skrypty wbudowane w program Shared Toolkit lecz dzialaja one tylko na zasadzie usypiania komputera i ponownego jego wzbudzenia, a to niestety nie jest tym, czego Pani oczekuje. dlatego nie pisalem nic na ten temat na forum. prosze o jeszcze troche cierpliwosci. W razie czego moj mail jest do Pani dyspozycji :)
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Magda

odp

wtorek 24 paź 2006, 08:47

Witam,

Dzięki wielkie za odpowiedź.
Wszelkie programiki mające za zadanie wyłączenie komputera (systemu) są oparte na poleceniu terminalowym "shutdown". Również to polecenie jest wykorzystywane przez systemowe narzędzie "harmonogram zadań".
Kombinując z róznymi parametrami - udało mi sie doprowadzic komputer do momentu "Możesz teraz bezpiecznie wyłączyć komputer". I to wszystko.
:(
Będę walczyć dalej... wiem już, że to nie kwestia tak skonfigurowanych Windowsów XP w ICIM - a wogóle systemu.
Pozdrawiam,
Magda

magik

windows shutdown

piątek 17 lis 2006, 16:35

Witam.
Ja mam komputery skonfigurowane w pracy na "harmonogramie zadań" i "shutdown" i działa.
W harmonogramie stworzyłem nowe zadanie, ustawiłem na tryb codzienny, plik do uruchomienia dałem: "(pełna ścieżka)/shutdown.exe -s"
wpisałem hasło, potwierdziłem i ruszyło.
Co CI pisze jak otworzysz harmonogram ??(przy danym zadaniu powinien być opis czy wykonane z powodzeniem a jeżeli nie to z jakiego powodu nie wykonał.
Jaki system ??
jak ustawiony jest BIOS ?? w biosie jest funkcja zarządzająca energią - może ona powoduje problem - teraz nie pamiętam coś z ACPI (chyba).

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 370 gości