Gość 1

Problem z urz. wielof. Lexmark x342n

czwartek 15 paź 2009, 15:35

Mam to urządzenie wielofunkcyjne w bibliotece już 3 lata. Od pewnego czasu urządzenie
pozostawia na brzegach wydrukowanych kartek czarne paski.Często wydrukowana kartka jest pomięta. Niestety w instrukcji obsługi urządzenia niezbyt dużo pisze.
Czy ktoś miał podobny problem?
Czy potrzebna jest wizyta fachowca?

Gość

czwartek 15 paź 2009, 19:22

należałby się pewnie przegląd - wyczyszczenie lub wymiana wałków (pewnie stąd te paski) i nie tylko wałków.

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

Re: Problem z urz. wielof. Lexmark x342n

środa 11 lis 2009, 12:03

Gość 1 pisze:Mam to urządzenie wielofunkcyjne w bibliotece już 3 lata. Od pewnego czasu urządzenie
pozostawia na brzegach wydrukowanych kartek czarne paski.Często wydrukowana kartka jest pomięta. Niestety w instrukcji obsługi urządzenia niezbyt dużo pisze.
Czy ktoś miał podobny problem?
Czy potrzebna jest wizyta fachowca?
Wydaje mi się, że mogłaby pomóc wymiana bębna śwatłoczułego (jest to element do którego wsuwa się toner. Najlepiej byłoby pożyczyc z zaprzyjaźnionej szkoły, która posiada taką pracownię i sprawdzić.
W ostateczności pozostaje serwis.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

środa 11 lis 2009, 14:50

:))
O, witamy :)

Gość 1

czwartek 12 lis 2009, 00:33

Zgadza się. Problemem okazał się bęben światłoczuły. Pan z serwisu wymienił go na taki używany, dzięki czemu zrobimy jeszcze trochę wydruków. Niestety nowy bęben kosztuje około 300 zł.
Niestety w szkole ciężko z finansami :cry:

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

czwartek 12 lis 2009, 16:03

Tak to niestety bywa z materiałami eksploatacyjnymi.
Polecam mimo wszystko zakupic oryginalny, ktory przy prawidlowej eksploatacji wystarczy na dlugi okres uzytkowania drukarki.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 312 gości