Kaniurka
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 12:56

Komputer nie działa...

poniedziałek 30 paź 2006, 20:29

Witam
Jestem ze śląskiego. Mam od sierpnia ICIM. W zeszłym tygodniu przestawiałam komputery na nowe biurka. Oczywiście przed ich przestawianiem zostały wyłączone. Następnego dnia rano na jednym z nich podczas "ładowania" pojawił się komunikat: "Błąd odczytu dysku. Naciśnij CTRL Alt Del" Po wykonaniu tej operacji nic się nie dzieje ładuje się do tego samego momentu i tak w kółko. Być może podczas przestawiania jednostki coś się odłaczyło. Naturalnie nic nie ruszałam "w środku". Czy i gdzie uzyskać pomoc?
Z pozdrowieniami z Zawiercia
Kasia :-)
kaniurka@poczta.onet.pl

Simon. Wsparcie ICIM
Posty: 204
Rejestracja: poniedziałek 25 wrz 2006, 15:01
Kontakt: Strona WWW

wtorek 31 paź 2006, 09:39

A napisalem takie duze ogloszenie w tej sprawie... TRESC. Szkoda, ze nie poswiecila Pani kilku sekund na zapoznanie sie z tematami forum i regulaminem.
To, co moge napisac od razu - moim zdaniem dysk twardy komputera bedzie do wymiany. Nalezy skontaktowac sie z firma serwisujaca pracownie.
Szymon "Simon" Przybyszewski, Wsparcie software'owe dla ICIM - MEN Wszelkie zgłoszenia wysyłamy faksem na numer podany w gwarancji.

Kaniurka
Posty: 16
Rejestracja: niedziela 20 sie 2006, 12:56

Dziękuję za odpowiedź

wtorek 31 paź 2006, 10:00

Witam Pana serdecznie
Oczywiście, ma Pan rację, nie doczytałam regulaminu. Po prostu bardzo ucieszyłam się, że jest to forum i, może bezmyślnie zamieściłam swój post...
Postąpię jak nleży i wyślę faxem informację o usterce komputera.
Dziękuję i życze miłego dnia,
Kasia :-)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 329 gości