książka

Gdzie mają być wpisane książki z klasopracowni??

czwartek 02 lis 2006, 12:35

Poszukuję przepisu, który określa zasady ewidencjonowania książek znajdujących sie w pracowniach szkolnych. Czytałam kiedyś, ale nie wiem gdzie, że wszystkie książki, które są w klasopracowniach na stanie powinny "przejśc" przez bibliotekę szkolną, a poźniej można je przekazywać do pracowni na rewers. Jedynie oddzielnie mozna tworzyć biblioteczkę dyrektora, czyli kancelarii. Ktoś jednak sprzecza sie z mna mówiąc, że książki można wpisywać do księgi, która znajduje się w sekretariacie. Wpisane są do niej rzeczy istniejące na stanie danej klasy, np. krzesła, czy rzutnik. A może nie mam racji??

hedwig04

książki w pracowni

czwartek 02 lis 2006, 12:52

U mnie książki przechodą przez księgę inw. Potem tworzony jest (ew. dopisywane pozycje) protokół książek znajdujący się w danej pracowni -a za pracownię odpowiada konkretny nauczyciel. Tak samo jest z gabinetem dyr.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 02 lis 2006, 13:04

Niestety nie znam przepisu, który regulowałby te sprawę. Wiem, że wszystko co jest w szkole powinno być ewidencjonowane, wycenione i stanowić majątek szkoły. U mnie jest tak, że prawie wszystko przechodzi przez bibliotekę, wyjątki to informatory, książki tele-adresowe, przepisy prawne itp., które są wpisywane przez sekretariat do księgi środków nietrwałych, podobnie jak globusy, mapy plansze. Zdarza się, że szkoła otrzymuje w darze książki czy kasety i ktoś nie wie lub nie pamięta, że powinny przejść przez bibliotekę. Zwykle takie rzeczy lądują w prywatnych zbiorach - niestety.Po ostatnim skontrum stwierdziłam, że już nic nie daje na pracownię, ponieważ jeżeli jest na pracownię, a uczy np. 2-3 nauczycieli danego przedmiotu to nikt nie czuje się odpowiedzialny, nawet jeżeli jest protokół przekazania z podpisami. Postanowiłam wypożyczać nie na pracownię tylko na nauczyciela.
Zapytaj księgową lub dyrektora oni powinni znać przepisy dot. tego tematu.

książka

czwartek 02 lis 2006, 13:42

Ano, nie znają Mario.

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

czwartek 02 lis 2006, 22:03

Wszystkie książki, na które zostały wydane pieniądze z budżetu szkołu muszą przejść przez bibliotekę. Kilka lat temu była u nas kontorla i "wykryli" rachunek, tzn. nauczyciel zakupił książkę, księgowość pieniądze zwróciła, biblioteka nic o tym nie wiedziała. Po kontroli trzeba było książkę zarejestrować w bibliotece.
Beata

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 353 gości