Gość

Raport na temat wykorzystania ICIM

niedziela 05 lis 2006, 20:57

Za 2 tygodnie minie pierwszy kwartał, za który powinnam napisać sprawozdanie z wykorzystania ICIM. Proszę o wypowiedzi osoby, które już pisały taki raport. Serdecznie pozdrawiam, Gosia

Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

niedziela 05 lis 2006, 23:07

A czy możesz zdradzić, skąd wiesz, kiedy masz pisać sprawozdanie? Czy masz jakiś formularz, czy jakieś pismo? Czy sama pilnujesz terminu czy ktoś Ci przypomniał? Gdzie to wysyłasz? Napisz parę słów, bo gryzie mnie ten temat. Właściwie nic na ten temat nie wiem.

megi
Posty: 135
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:54

poniedziałek 06 lis 2006, 16:26

Podłączam się pod pytania Gabby.
Proszę o wypowiedzi osób, które ICIM mają dłużej niż od tego roku.
Wprawdzie na spotkaniu organizacyjnym mówiono o sprawozdaniach, ale ja nie wiem jak mam to zrobić.
Czy to dyrekcja otrzyma taką informację że trzeba taki raport napisać??
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

poniedziałek 06 lis 2006, 17:51

I ja sie podłączam do Megi i Gabby, też nic nie wiem o sprawozdaniach a mam od roku MCI Macintosh`owe.

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

poniedziałek 06 lis 2006, 20:30

Z tego co pamiętam na zebraniach mówiono, że dyrektorzy szkół bedą dostawali jakieś formularze do sprawozdań ale od kogo i kiedy nic nie wiem. Też spędza mi to sen z powiek. Nie bardzo wiem co tam umieszczę bo zainteresowanie uczniów jest mizerne.

hewdwig04

do Marii

poniedziałek 06 lis 2006, 20:35

A swoją drogą jak dzieci pracują na Mac'ach w Pani szkole. Ja mam u siebie 1 i nikt się na nich nie zna. Chociaż szkoda bo ja pracowałm na nich wiele lat. Dzieci zraża wersja anglojęzyczna- chociaż tyle osób twierdzi, że zna język angielski. Ja osobiście jestem zachwycona Mac'ami, ale jestem zmuszona pracować w obu systemach.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

Re: do Marii

poniedziałek 06 lis 2006, 22:34

hewdwig04 pisze:A swoją drogą jak dzieci pracują na Mac'ach w Pani szkole. Ja mam u siebie 1 i nikt się na nich nie zna. Chociaż szkoda bo ja pracowałm na nich wiele lat. Dzieci zraża wersja anglojęzyczna- chociaż tyle osób twierdzi, że zna język angielski. Ja osobiście jestem zachwycona Mac'ami, ale jestem zmuszona pracować w obu systemach.
W ub roku kiedy miałam b. stare IBM i nowe Maki wszyscy pchali sie do starych IBM, na Makach pracowali Ci którzy mieli z nimi do czynienia w gimnazjum. W tym roku Maczki ciesza sie duzym powodzeniem bo na nowych IBM jest... Opiekun ucznia :). Generalnie Maki wykorzystują do pracy w Internecie natomiast jeżeli chodzi o pracę w innych programach to jednak IBM. U mnie nowe Maki są z menu w j. polskim więc nie ma bariery językowej, ale wiekszość pracuje na komp. IBM, więc to kwestia przyzwyczajenia. Sama w domu i pracy pracuje na IBM, ale w pracy od czasu do czasu muszę się przestawić (w razie potrzeby pomocy) na Maki, są inne co nie znaczy gorsze. Maki są niezawodne, jeżeli chodzi o infekcje wirusowe, świety spokój żadnych wirusów, żadnych programów antywirusowych, sa bardzo chwalone przez grafików.

Gość

wtorek 07 lis 2006, 13:06

O raport poprosił mnie dyrektor, który chce go dołączyć do swojej dokumentacji (teczka ICIM). Odszukałam też taką informację na stronach MEN-u, ale nie mam bladego pojęcia co umieścić w takim sprawozdaniu i gdzie go wysłać.

dp

raport z MCI

czwartek 09 lis 2006, 15:49

o raporcie dowiedziałam się od p. sekretarki, która kserowała dokumenty. jest w nim wyraźnie napisane, że dyrektor szkoły składa raport kwartalny.

Gość

czwartek 09 lis 2006, 23:13

Właśnie przeglądałam najnowszą "Bibliotekę w szkole" i znalazłam informację, to bibliotekarz ma obowiązek sporządzać kwartalne raporty o wykorzystaniu pracowni. Niestety nic więcej na ten temat nie napisano

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

piątek 10 lis 2006, 00:41

Prosze o podpowiedź, gdzie, w jakich dokumentach na jakiej stronie itp. to jest napisane i czy raport sporządza bibliotekarz np. na żądanie dyra czy sam dyrektor, bo to jest róznica.

Juliusz Wasilewski
Posty: 903
Rejestracja: niedziela 09 kwie 2006, 16:06
Kontakt: Strona WWW

piątek 10 lis 2006, 00:58

Ale ci nauczyciele są nadgorliwi :)
O konieczności pisania raportow mówią zasady calego projektu ICIM
http://www.men.gov.pl/edu_infor/projekt ... imedialnej
Jest tam też jednak informacja, że szczególy zostaną podane w terminie poźniejszym. Proszę zatem nie martwić się z góry o sprawozdania, nie tracić czasu na szukanie odpowiednich informacji. Gdy ktoś bedzie chcial sprawozdanie, to na pewno da znać.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

piątek 10 lis 2006, 10:33

Bardzo dziękuję panie Juliuszu za informację i uspokojenie mojej nadgorliwej duszy :).
Wszystko przez to Forum i lekturę B.w Szk., które zmąciły mój błogostan co do IMCI i sprawozdań, bo żyłam sobie w błogiej nieświadomości i spokojności sumienia, a w z związku z powyższym nadal mam zamiar czynić :)

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 355 gości