bibliotekareczka

Księga ubytków

poniedziałek 06 lis 2006, 11:23

Witam!Moja koleżanka z pracy zgubiła rejestr ubytków. Szukamy go już od pólm roku. Co zrobić w tej sytuacji?Założyć nowy?A co z tamtymi ubytkami? :?

Gość

poniedziałek 06 lis 2006, 14:22

A czy masz protokoły ubytków?

bibliotekareczka

wtorek 07 lis 2006, 14:16

Nie mam tych protokołów. Prawdopodobnie znajdują się one w księgowości. Lubię mieć porządek w dokumentacji bibliotecznej, więc bardzo martwi mnie zagubiony rejestr ubytków :(

Gość

rejestr

wtorek 07 lis 2006, 14:23

Szukć do skutku.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

wtorek 07 lis 2006, 17:11

Jeżeli są protokoły ubytków to rejestr można spokojnie odtworzyć, ale szkoda pracy, więc lepiej aby sie znalazł.

Gość

wtorek 14 lis 2006, 15:30

Po uzgodnieniu z księgowością można zrobić rzecz następujacą:
- spisać z ksiegi inwentarza wszystkie ubytki wraz z ich numerami
- w dowodach ubytku z pewnością macie bierzacą numerację i wykazy ubytkowanych pozycji jesli nie to przy okazji spisuwania z ksiegi inwentarzowej można uzyć arkusza skontrum do zaznaczania numerów ubytków.
- po tej pracochłonnej czynności napisać protokół odtworzenia ubytków, w którym podać przyczynę tej czynności, stwierdzoną na podstawie ksiąg ilość ubytkowanych materiałów oraz dołączyć do prortokołu wykaz ubytków - ten nowy.
- założyć nowy rejestr ubytków i w poz. 1 ująć wszystkie ubytki od nr 1 do ileś tam
Robiłam taki zabieg, gdyż po przejeciu prze ze mnie biblioteki okazałosię, że nie było bieżącej numeracji ubytków, tylko roczna i to niekompletna. Dowody ubytków po 30 latach były nieosiągalne. Pozdrawiam
Anna-Gu

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot], Google [Bot] i 339 gości