Gość

nagrody na zakończenie roku szkolnego

środa 17 lut 2010, 16:47

W naszej szkole na zakończenie roku szkolnego najlepsi uczniowien otrzymują nagrody książkowe. Bardzo proszę napiszcie kto u was zajmuje się wyborem i sprowadzeniem tych pozycji, a może u was praktykuje się inną formę nagród? Proszę odpiszcie.

Gość

środa 17 lut 2010, 18:24

Zakupem lektur zajmuję się ja, niestety jeśli chodzi o wybór to często jest tak, że p. dyrektor mówi, ze mam kupić np słowniki dla wszystkich, cena - jak najtaniej, czyli do 15 zł

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

środa 17 lut 2010, 19:24

Pomimo wielu sugestii, że może wychowawcy, zawsze sama decyduję i kupuję.

Magnolia

środa 17 lut 2010, 21:07

Ja kupowałam przez kilka lat i wiadomo że wszystkim nie dogodzi. :roll: :lol:
Od kilku "sezonów" mamy otwarty rachunek w zaprzyjaźnionej księgarni i wybierają wychowawcy czasami nawet z uczniami idą. Mają wyzaczoną kwotę do wydania. Po zamknięciu rachunku książki się doważone do szkoły i jest git.

Tunia
Posty: 69
Rejestracja: środa 21 lis 2007, 15:11

czwartek 18 lut 2010, 14:33

U nas dyrekcja zbiera dane ile i w ktorej klasie, a potem zamawia w " znajomej" księgarni. najczęściej niestety dzieci otrzymują lektury i często na wyrost - moja córka na zakończenie(!) VI klasy otrzymała " Śluby Panieńskie". Jakos to przeżylam, ale nie zabieram głosu, bo mnie wkręcą w coś ,na co dyrekcja skąpi pieniędzy i będę zmuszona kupowac to, co ona do tej pory.....
Tunia

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

piątek 19 lut 2010, 08:55

U mnie - szkoła pondgimnazjalna - trochę podobnie, jak u Magnolii. Każdy uczeń, który ma dostać nagrodę, otrzymuje karteczkę. Udaje się z nią do zaprzyjaźnionej księgarni i tam, w ramach ustalonej na dany rok kwoty, wybiera sobie nagrodę. Rachunek księgarnia wystawia zbiorowo.

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

piątek 19 lut 2010, 09:07

O kilku lat zajmuję się tym ja. Jak mówi Magnolia, niektórym nauczycielom nie dogodzisz w wyborze, ale doskonale wiedzą, że za kwotę, którą dostaję na nagrody, sami ich nie kupią. To jest zazwyczaj ok. 10 zł. (do księgarni z taką kwotą nawet nie ma co wchodzić). Na szczęście, jestem w dobrych układach z księgarzem i sprowadza mi naprawdę świetne książki. Zresztą bardzo lubię ten przydział obowiązków i często niedowierzające miny jak udało mi się zdobyć takie książki, za taką kwotę. :D

bogna3
Posty: 675
Rejestracja: środa 27 sie 2008, 15:03

piątek 19 lut 2010, 23:43

Od dawien dawna robi to una biblioteka, czyli ja. Zaczynam gromadzić książki już od marca. Wypracowałam sobie następujący układ: współpracuje z przedstawicielami dwóch wydawnictw i jedna hurtownią, która przysyła mi paczkę- propozycje z książkami . Przedstawiciele przyjeżdżają w okresie kwiecień- maj kilka razy pokazując co maja i za ile ja sobie po każdej wizycie odkładam interesujące mnie książki, aż uzbieram wystarczającą ilość (jest to w granicach 200 egz i średnio po 10 zł). Odkładam na osobne kupki z każdego wydawnictwa. Na koniec czyli w maju wystawiają mi fakturę. Jeśli chodzi o paczkę, to wybieram ciekawe tytuły i zamawiam po ileś tam sztuk i tak kompletuje od kilku lat nagrody na 33 odziały klasowe. Kupuję książki w twardej oprawie, rzadko literaturę piękną i żadne tam lektury. Sama rozdzielam na poszczególne klasy, przedtem robię tylko wywiad na zapotrzebowanie u wychowawców i według tego jaka kwotę wpłacili na rade rodziców (procentowo) taka otrzymują ilość książek. Zdarza się , że jakaś klasa nie dostanie ani jednej. Takj mam wytyczne od dyrekcji i wszyscy to akceptują ( muszą.

Betinka
Posty: 81
Rejestracja: środa 31 maja 2006, 19:06

piątek 09 kwie 2010, 11:51

Pracuję w szkole ponadgimnazjalnej. Ja również kupuję książki na nagrody. Proszę uczniów, którzy mają być nagrodzeni o wybranie 2, 3 propozycji książek na nagrodę za określoną sumę, potem jedziemy z koleżanką do hurtowni i kupujemy zamówione przez uczniów książki. System doskonale sprawdza się od kilku lat, oczywiście w liceum. Za zaoszczędzone pieniądze z puli nagród mogę kupić książki do biblioteki. Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa 30 cze 2010, 22:09 przez Betinka, łącznie zmieniany 1 raz.

biedronka

wtorek 13 kwie 2010, 20:03

A co najczęściej wybieracie? Lektury, książki dla młodzieży, czy może jakieś albumy? W tym roku mam się tym zajmować pierwszy raz i przyznam, że kompletnie nie wiem co kupić.

Pracuję w zespole szkół gimnazjum + liceum.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

wtorek 13 kwie 2010, 20:54

biedronka pisze:A co najczęściej wybieracie? Lektury, książki dla młodzieży, czy może jakieś albumy? W tym roku mam się tym zajmować pierwszy raz i przyznam, że kompletnie nie wiem co kupić.

Pracuję w zespole szkół gimnazjum + liceum.
U mnie ( liceum) kupuje głównie lit pop.nauk., raczej unikam lektur, wyj. poezja, mam taki swój klucz: dla I kl. słowniki tematyczne, dla II książki - poradniki i lit przygot. do matury, a na zakończenie dla III wyd. albumowe, przy czym podpytuję uczniów o zainteresowania czy kierunek studiów na jaki się wybierają.

leila
Posty: 65
Rejestracja: środa 04 lis 2009, 10:09

środa 28 kwie 2010, 08:49

a jak robicie ,najpierw idziecie do dyrekcji zapytac jaka kwote przeznaczy na nagrody ksiązkowe czy najpierw bierzecie zapotrzebowanie na nagrody od nauczycieli?jakiego rzzedu jest to kwota?
zmian na lepsze i samych dobrych dni:)

xandre
Posty: 646
Rejestracja: piątek 02 cze 2006, 11:16

środa 28 kwie 2010, 10:07

leila pisze:a jak robicie ,najpierw idziecie do dyrekcji zapytac jaka kwote przeznaczy na nagrody ksiązkowe czy najpierw bierzecie zapotrzebowanie na nagrody od nauczycieli?jakiego rzzedu jest to kwota?
I tak będę musiała kupić dla wszystkich książki, bez różnicy ile dyrekcja na to wyłoży. Kupię po prostu tańsze.
W tym roku mam przeznaczone na szkołę 1000zł. Jeszcze nauczyciele nie podali ile nagród potrzebują. Mimo to, jak obliczyłam wychodzi mi średnio na jedną klasę 3 książki po 15 zł. :cry: . W klasach gimnazjalnych prawdopodobnie więcej nie będzie trzeba, bo tam mało kto dostaje nagrody, ale w młodszych??? :roll: Porażka

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

środa 28 kwie 2010, 10:12

Gimnazjum + podstawówka wyliczam potrzeby wg zeszłego roku. Na ogół się sprawdza. Liczę średnio 20 zł na książkę i idę z tym do dyra. Pertraktujemy zwykle daje tyle ile wyliczę w tym roku 1500zł powinno wystarczyć zwłaszcza,że udaje się zejść poniżej tych wyliczonych 20 zł czyli kupuję więcej niż wstepnie wyliczone. Jak coś zostanie to do księgozbioru lub zostaje zapas na przyszły rok.

Sapka

Nagrody

środa 28 kwie 2010, 14:35

My dajemy talony książkowe, gdyż uważamy, że młodzież sama kupi sobie za taki talon książkę jaka ją interesuje.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot], Kamyk, manana i 237 gości