bibliotekareczka

wychowawstwo

poniedziałek 06 lis 2006, 11:26

Czy nauczyciel - bibliotekarz może pełnić funkcję wychowawcy klasy? Z góry dziękuję za odpowiedzi.

ewaewa

wychowawstwo

poniedziałek 06 lis 2006, 12:10

Tak - ja dwukrotnie miałam wychowawstwo. Za pierwszym razem uczyłam w tej klasie historii (mam uprawnienia), jednak za drugim razem brakowało godzin i miałam tylko w tej klasie 1 godzinę wychowawczą w tygodniu. Jednak kontakt z dziećmi miałam często i bardzo dobry. Pozdrawiam

Gość

Wychowawstwo

niedziela 12 lis 2006, 21:49

Można! Ja mam teraz wychowawstwo.Od pierwszej gimnazjum. Dzieciaki są w 3 klasie i już jest mi przykro, ze przygoda z wychowastwem się konczy.Pozdrawiam

Gość

wtorek 14 lis 2006, 11:00

Osoby pisząc3 powyższe posty uczą zapewne jszcz innych przedmiotów.W praktyce osoba będąca tylko nauczycilem-bibliotekarzem nie może być wychowawcą.Takie są przepisy.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

wtorek 14 lis 2006, 12:12

Anonymous pisze:Osoby pisząc3 powyższe posty uczą zapewne jszcz innych przedmiotów.W praktyce osoba będąca tylko nauczycilem-bibliotekarzem nie może być wychowawcą.Takie są przepisy.
Gdzie mogę znaleźć te przepisy?

megi
Posty: 135
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 20:54

wtorek 14 lis 2006, 14:02

Podłączam się pod prośbę Marii - czy są konkretne przepisy mówiące kto może a kto nie być wychowawcą??
Czy bibliotekarz nie uczący innego przedmiotu ma szansę?
...entliczek pentliczek czerwony stoliczek
Miłość i śmierć
na kogo wypadnie entliczek pentliczek
na tego bęc....

Gość

wtorek 14 lis 2006, 14:27

Było kiedyś takie czasopismo "Przegląd Óświatowy" i tam widziałam taki przepis lata1999-2004.To przecież absurdalne, by nauczyciel, który nie uczy klasy był jej wychowawcą.Jedna godzina tygodniowo, nie wystarczy by choćby zapoznać się z nazwiskami.Po za tym, z racji swojej pracy, którą wykonujemy w swoim pomieszczeniu, nie siedzimy w pokoju nauczycielskim, a już widzę jak nauczyciel przyjdzie z jakimiś uwagami do biblioteki.Jesteśmy trochę po za rytmem szkoły...

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 352 gości