Gość

Praca w wolnym dniu

czwartek 11 mar 2010, 15:09

Dziś dowiedziałam się, że będę musiała przyjść do pracy w Boże Ciało (w szkole planowana jest impreza). Nie zapytano, ale raczej stwierdzono, że ja mam przyjść. Sprawa wyszła znienacka i początkowo nie zorientowałam się, że chodzi o Boże Ciało - dzień wolny. Właściwie się zgodziłam, ale po powrocie do domu zrozumiałam, że po prostu mnie "wkręcono". Żle się z tym czuję. Co zrobilibyście na moim miejscu?

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

czwartek 11 mar 2010, 16:11

W Karcie Nauczyciela napisali:
Art. 42c. 3. Za zajęcia dydaktyczne, wychowawcze lub opiekuńcze, wykonywane w dniu wolnym od pracy, nauczyciel otrzymuje inny dzień wolny od pracy. W szczególnie uzasadnionych przypadkach zamiast dnia wolnego nauczyciel otrzymuje odrębne wynagrodzenie, w wysokości ustalonej w sposób określony w przepisach wydanych na podstawie art. 30 ust. 5.

halinah
Posty: 981
Rejestracja: poniedziałek 04 gru 2006, 13:23

piątek 12 mar 2010, 09:28

Dopisuję jeszcze: ten "inny dzień wolny od pracy" to może być na przykład którykolwiek z dni przerwy świątecznej (oprócz 4 i 5 kwietnia oczywiście), albo inny z dni wolnych od zajęć dydaktycznych w szkole.

Książniczka
Posty: 277
Rejestracja: piątek 02 mar 2007, 10:25

niedziela 14 mar 2010, 12:55

My pracowaliśmy kiedyś w dzień 11 listopada ( wieczornica ) i to również była niedziela.Oczywiście nikt nie pytał wcześniej, czy mamy na to ochotę ani czy uroczystość dla środowiska lokalnego nie koliduje z innymi planami np. rodzinnymi.Więcej - nie otrzymaliśmy potem z tego tytułu ani dnia wolnego, ani pieniędzy!Ot, jeszcze jedna samowolka dyrektora - bez żadnych konsekwencji.Prawo prawem, a rzeczywistość swoją drogą...
"Śmiejmy się, bo życie jest śmiechu warte !"...

Marzena 2016
Posty: 11
Rejestracja: piątek 23 wrz 2016, 10:18

Re: Praca w wolnym dniu

wtorek 28 sty 2020, 10:16

Witam! U nas w szkole mają odbywać się w soboty szkolenia w ramach WDN-u. Dyrektor na ogłoszeniu zaznaczył,że jest ono obowiązkowe.Jest to dzień wolny od pracy, skoro obowiązuje nas 5-cio dniowy wymiar. Mogę więc odmówić przyjścia na to szkolenie, unikając jakichkolwiek konsekwencji, tak? Będę wdzięczna za wszelkie odpowiedzi:)

Marzena 2016
Posty: 11
Rejestracja: piątek 23 wrz 2016, 10:18

Re: Praca w wolnym dniu

wtorek 28 sty 2020, 11:34

kasia.nowak92 pisze:
wtorek 28 sty 2020, 10:28
spróbuj to odkręcić, nie musisz wtedy przychodzić na zajęcia. Postaw na swoim
Tylko jak to zrobić?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 85 gości