tao
Posty: 40
Rejestracja: środa 10 maja 2006, 14:08

przepisy

środa 10 maja 2006, 14:20

czy ktokolwiek z was słyszał o przepisie normujacym ilość etatów w zależności od ilości książek. Ja wiem że to jest smieszne ale gdzieś to usłyszałam i nie daje mi to spokoju.

Ina

przepisy

czwartek 11 maja 2006, 07:51

Obecnie nie ma żadnego przepisu normującego ww sprawę... niestety panuje "wolna amerykanka" tzn decyduje organ prowadzący..

anezka
Posty: 34
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 19:05

czwartek 11 maja 2006, 20:11

Tylko wg. starej ustawy , którą już zlikwidowano:
jeśli biblioteka posiadała zbiory wielkości 10-30 tys. jednostek i wydzielone pomieszczenie na czytelnię norma zatrudnienia zwiększała się o 0,5 etatu
przy zbiorach liczących ponad 30 tys. jednostek i wydzielonej czytelni o 1 etat
Teraz wszystkie normy zatrudnienia ustala Organ Prowadzący, dlatego mogą być tak różne.
Osobiście chciałabym aby urząd w mojej gminie wziął pod uwagę wielkość księgozbioru (obecnie ponad 15 tys.) i to, że mam czytelnię. Pracuję sama uczniów ponad 500 i jeszcze mam centrum multimedialne. :shock:

tatsu
Posty: 87
Rejestracja: wtorek 11 kwie 2006, 12:54

piątek 12 maja 2006, 12:01

Przy takim nawale roboty powinien być pełny etat i to bez gadania. Może panowie i panie z ciepłych państwowych posadek popracuj trochę w takim trybie na pół etatu, nie dzień, nie tydzień... zobaczą - uwierzą?

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 84 gości