Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

pytanie o dary

wtorek 07 lis 2006, 13:26

Jak i gdzie wprowadzać dary oraganizacji rządowych i poza rządowych :?: Czy wyceniać je :?: "Odkryłam" szafę w sekretariacie - z fajnymi pozycjami, które do niej trafiły i tam juz zostały, a można spokojnie je wykorzystać :D

Tonks

wtorek 07 lis 2006, 16:19

Jeśli sa to jakieś przydatne, ciekawe książeczki, to może do księgi broszur? Będą wpisane, a nie obciążą stanu majątkowego biblioteki i nie będzie problemu z ewentualnym ubytkowaniem, wycenić można symbolicznie, np. na 1 zł za wolumin.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

wtorek 07 lis 2006, 17:14

Jeżeli są ciekawe i wartościowe pozycje to normalnie sporzadzić dowód wpływu do biblioteki i wycenić ( mozna komisyjnie) podpisać i przyjąć na stan biblioteki.

Jolanta

pytanie o dary

wtorek 07 lis 2006, 23:00

Zgadzam sie z Tobą Maria też tak robię od lat.

Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

środa 08 lis 2006, 09:08

Może trzeba tak zrobić - bo książki są fajne. Tylko nie wiem jak sporządzić taki dowód wpływu. Z wpisem już nie będę miała problemu ale dowód wpływu...nie wiem ani kiedy to się "zjawiło" w szkole, a od kogo to mogę się domyślić tylko po wydawcy.

fiori
Posty: 1025
Rejestracja: wtorek 05 wrz 2006, 18:48
Kontakt: Strona WWW

środa 08 lis 2006, 09:42

Jeżeli ksiązki nie były ewidencjonowane (a z tego co piszesz wynika, ze nie), to wpisujesz aktualną datę, czyli dzien, w którym sporządasz dowód wpływu.
W nagłówku wpisujesz nazwę organizacji, ktora przekazała ksiązki, albo ogólnie "Wykaz książek przekazanych bibliotece bezpłatnie przez dyrekcję szkoły". W koncu to dyrektor kiedys te książki przyjął i wstawił do szafy. Na wszelki wypadek uzgodnij to z księgową.

Pozdrawiam!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 363 gości