Barbara65
Posty: 5
Rejestracja: piątek 29 wrz 2006, 19:03

Inwentarz - poplątanie z pomieszaniem

wtorek 07 lis 2006, 20:37

Jak mogę naprostować księgi inwentarzowe księgozbioru, do których ktoś powpisywał programy komputerowe?
Czy mogę założyć dla nich osobną księgę? I w jaki sposób (na podstawie czego) je wykreślić z księgi z książkami?
Mam tam też wpisane jakieś kasety i płyty sprzed kilku a nawet kilkunastu lat.
Zaplątało mi się to wszystko zupełnie.

Gość

wtorek 07 lis 2006, 23:48

ja bym zrobił tak:

wykreślił
napisał wyjaśnienie, że wykreślam ponieważ do tej pory inwentarz prowadzony był niezgodnie z normami i od dnia xyz zakładam odrębną ksiegę dla zbiorów xyz

i tyle :))

pozdrawiam Mat

książka

środa 08 lis 2006, 12:40

W jednej księdze (zbiory specjalne) miałam powpisywane płyty, kasety, filmy. Założyłam odrębne księgi dla każdego rodzaju zbiorów a przy numerach przeniesionych pozycji, (stara księga)w rubryce Uwagi wpisałam, że pozycję tę przeniesiono i wpisano np. do księgi inwentarzowej płyt CD pod nr 1/CD. Przy przeniesionej pozycji w nowej księdze, również w rubryce Uwagi wpisywałam np. przeniesione z księgi zbiorów specjalnych nr 3/sp.Przy najbliższej inwenatryzacji napisałam stosowną adnotację o założeniu nowych ksiąg, zmienieniu nazwy księgi zbiorów specjalnych na księgę kaset video. W sumie nie pytałam nikogo, ale myślę, że zrobiłam to dobrze.

Gość

środa 08 lis 2006, 20:33

A co zrobiłaś z wolnymi numerami w księdze inwentarzowej głównej? Czy wpisałaś w puste numery książki? W przeciwnej sytuacji nie ma ciągłości numeracji. Czy to w niczym nie przeszkadza? Ubytki + ostatni numer z głównej księgi inwentarzowej da inną sumę, niż rzeczywista ilość książęk.

Barbara65
Posty: 5
Rejestracja: piątek 29 wrz 2006, 19:03

środa 08 lis 2006, 21:30

Słuchajcie, a może by napisać protokół, w którym zawrę wykreślone pozycje z wartością itd - wpisać do księgi ubytków, a potem do rejestru przybytków w rubrykę inne i do nowej księgi? Wtedy powinno się wszystko zgadzać. :oops: Już sama nie wiem co zrobić.

książka

środa 08 lis 2006, 22:27

W protokole inwentaryzacji zawsze piszę, że np. W księdze inwentarza kaset video do numeru 300 zapisano 270 pozycji. Księgowa wie o co chodzi. Kiedyś, kiedy przyszłam do tej biblioteki gdzie jestem obecnie, w czasie inwenatryzacji odkryłam,że omyłkowo ktoś pominął w księdze kilkadziesiąt numerów(same wiecie jak można przeskoczyć wpisując numerki), no i był bajzelek, bo ilość książek na półkach nie zgadzała się ze stanem na półkach. Wtedy napisałam sprostowanie, mniej więcej podobne do tego co zaproponowałam wyżej, tylko,że tam było jeszcze wyjaśnienie z jakiego powodu (omyłkowe nieujęcie iluś tam numerów).

książka

środa 08 lis 2006, 22:31

Hi, widzę, że ciągle piszę inwenatryzacji a nie inwentaryzacji hih, ale ze mnie ciołek. Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia odnośnie tych ksiąg inwenatrzowych nie są zbyt pokrętnie tłumaczone.

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 09 lis 2006, 10:46

Basiu nie ma sensu ubytkować dokumentów, które będą w bibliotece tylko w innej księdze. Proponuję wykreślić z księgi, w uwagach zapisać przeniesione do innej księgi inwentarz., wpisać do nowej księgi( ksiąg). Napisać pismo z proponowaną przez Ciebie zmianą w zapisie i prowadzeniu ksiąg i dać do podpisu dyrektorowi i księgowej.

Barbara65
Posty: 5
Rejestracja: piątek 29 wrz 2006, 19:03

czwartek 09 lis 2006, 16:29

Dziękuję bardzo za wszystkie rady. Od jutra się za to zabiorę! :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Google [Bot] i 372 gości