Ola
Posty: 17
Rejestracja: wtorek 07 lis 2006, 21:48

zastępstwa

wtorek 07 lis 2006, 22:01

Witam
Czy ktoś może wie, ile powinnam dokładnie przeprowadzić lekcji bibliotecznych w jednej klasie w semestrze? I jeżeli jest to możliwe, jakie przepisy to regulują.
Niestety powraca u mnie ciągły problem zastępstw, a pomimo wielokrotnych rozmów moja dyrekcja w dalszym ciągu uważa, że może mi zlecać zajęcia (czywiście bezpłatne, bo przecież nie ma pieniędzy). Muszę niestety zacząć walczyć o swoje prawa, choć wiem ile nerwów mnie to będzie kosztować. Dziękuję

Jorka
Posty: 99
Rejestracja: sobota 03 cze 2006, 21:01

piątek 10 lis 2006, 17:24

Oj, Olu, spooorooo :( nerwów, ale wszyscy powinniśmy z tym walczyć. Z wizją nauczyciela bibliotekarza- zapchajdziury. Wykładnia MENiS - Bibl. w Szk.5/2005- to za mało dla dyrektorów. Nie traktują nas tak jak innych nauczycieli, nie ma dla nich znaczenia, że mamy inne obowiązki, wprost pzreciwnie- uważają, że mamy świety obowiazek "zastepować" bo taką mamy pracę! Nieprawda, mamy etat bibliotekarza nie zapchajdziury. Zgodnie z wykładnią MEBiS- MOŻEMY ZASTĘPOWAć INNYCH WYłĄCZNIE PłATNIE- ZOSTAJAC PO PRACY 45 MIN., BOWIEM ZASTĘPSTWO JEST CZYNNOŚCIĄ PZRERYWAJĄCĄ NASZĄ PRACĘ. Niestety, chyba zdecydowana większość dyrektorów mam w ..nosie taką interpretację. Odnośnie twojego pytania- nie ma już lekcji bibliotecznych, jest ścieżka czytelniczo-medialna. W każdej szkole inaczej jest realizowana, w każdej nauczyciele przyjmują na radach ped. określony sposób jej realizacji. Zwykle ścieżkę realizuje zespół nauczycieli dzialąc się treściami. Np. ja realizuję samodzielnie 2 tematy:katalogi.. i czasopisma.. Inne treści uzupełniam wg potrzeb polonistów. Jeśli chcesz porozmawiać o sposobie walki z nielegalnymi zastepstwami, odezwij się na pw- porozmawiamy na gg lub skypie. /chwilowo w domu mam wyłączony net na kilka dni, zatem zaglądam tu po pracy ..w szkole/[/url]

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 319 gości