Gabba
Posty: 88
Rejestracja: czwartek 13 kwie 2006, 22:47

awans bibliotekarza Biblioteki Pedagogicznej

środa 10 maja 2006, 21:54

Hej, ludzie z biblioteki pedagogicznej (nasze bratnie dusze!!!). Pomóżcie! Koleżanka z Pedagogicznej jest bliska zrezygnowania złożenia teczki na dyplomowanego. Wy macie chyba najtrudniej z awansem. Przepisy w ogóle do Waszej pracy nie przystają.... Pomóżcie mojej koleżance. Pewnie przydałoby Jej się sprawozdanie, przykładowy opis i analiza - choć jednego paragrafu i sprawozdanie z któregoś podpunktu. Po jednym przykładzie, coś z najbardziej charakterystycznych obszarów pracy biblioteki pedagogicznej. Pozdrawiam serdecznie, trzymajmy się razem!!!!

beata2k
Posty: 108
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 21:22

czwartek 11 maja 2006, 18:13

Może spróbuj ......"Biblioteka w Szkole" 2003 nr 6 Awans zawodowy nauczyciela mianowanego: nauczyciel bibliotekarz biblioteki pedagogicznej (M. Szynal) http://www.bibliotekawszkole.pl/archiwu ... tresci.php
Beata

Gość

czwartek 11 maja 2006, 18:35

Ten numer na pewno ma. Ale wiesz, jak to jest. Gdy się pisze takie "potężne dzieło", dobrze byłoby mieć kilka przykładów. I już po wprowadzeniu ostatnich zmian... Swoją drogą ciekawe, czy ktoś z b-bki pedagogicznej się odezwie.....

grażyna

piątek 12 maja 2006, 13:45

Chętnie pomogę koleżance z biblioteki pedagogicznej. Problem jest tylko w tym, że nie ma dwóch jednakowych bibliotek pedagogicznych. Zakres podejmowanych działań może się znacznie różnić.
Nie mogę zgodzić się z tezą, że my mamy gorzej i przepisy mają się nijak do naszej pracy.
Przedstawienie swoich dokonań i osiągnięć trzeba dokladnie przemyśleć. Dokładny opis i analiza działań w okresie stażu pod kątem paragrafu 8 pkt.1, 2,3 (sprawozdanie dla dyrekcji) -napisane z perspektywy wymagań zawartych w paragrafie 8 pkt 2.
Na razie to tyle. Proszę o konkrety.

Gość

dzięki

sobota 13 maja 2006, 19:21

Dzięki za odzew! Miło, że tak optymistycznie podchodzisz do awansu. Myślę tylko, że dla nauczycieli bibliotekarzy powinny być odrębne przepisy. W końcu różnimy się czymś od nauczycieli. Chociażby zakresem obowiązków.
Moja koleżanka jest kierownikiem filii w naszym mieście. Pracuje jak szalona, właśnie za tydzień spotykamy się u niej na kolejnym spotkaniu zespołu samokształceniowego (taka nasza miejska inicjatywa). Pozdrawiam!!!

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 173 gości