Karolina
Posty: 423
Rejestracja: poniedziałek 10 kwie 2006, 16:30
Kontakt: Strona WWW

czasopisma do gimnazjum i SP

piątek 10 lis 2006, 09:23

Co radzicie :?: Mam tylko tak naprawdę Świerszczyka (wierzcie mi, że chcę to zmienić) Myślę nad Victorem Juniorem, ale chciałabym tez coś dla dziewczyn i może coś dla chłopców. Tak na marginesie - mam mozliwość zrezygnowania z BIbliotekarza i zamienienie go na Bibliotekę w Szkole - to chyba dobry pomysł prawda :?:

Maryla

piątek 10 lis 2006, 11:25

Polecam - dla dzieci ze szkoły podstawowej - KUMPEL (wydawca ten sam, co VICTORA JUNIORA I GIMNAZJALISTY), PŁOMYCZEK. Dla chłopców - MŁODY TECHNIK- chętnie czytają, niektóre artykuły nawet kserują sobie.

ciula
Posty: 136
Rejestracja: środa 26 kwie 2006, 20:45

piątek 10 lis 2006, 20:32

W gimnazjum chętnie czytają Victora i Komputer Świat.

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

sobota 11 lis 2006, 01:43

Niestety dowiedziałam się, że Płomyczek już nie będzie wydawany. Oprócz tych już podanych dodałabym "Mój Pies", można tez "Wiedza i Zycie", "National Geographic".Co do Bibliotekarza słuszna decyzja.

Kam

wtorek 14 lis 2006, 09:41

Co do Bibliotekarza to bardzo słuszna decyzja.
Co myślicie o Poradniku Bibliotekarza? Moim zdaniem nie jest zbyt przydatny do szkół, choć ma w tytule poradnik. Kierowany jest do bibliotek publicznych, a i te niewiele z niego skorzystają i zaczynają prenumerować Bibliotekę w Szkole. Por. Bibliot. ma jak dla mnie za dużo nieciekawych relacji z na pewno ciekawych imprez bibliotecznych, spotkań. Wszystkie nry są bardzo podobne. Scenariusze tam propnowane nie umywają się do tych w BwSz -niektóre wstyd mi było czytać. Z drugiej striny zal mi z niego zrezygnować, bo ciężko będzie wpisać go potem z powrotem na listę prenumeraty.

Anna
Posty: 970
Rejestracja: wtorek 26 wrz 2006, 10:28

wtorek 14 lis 2006, 16:00

Ja tez zastanawiam sie nad Poradnikiem Bibliotekarza". Kiedyś był chyba bardziej dostosowany do naszych potrzeb. Jeszcze od czasu do czasu cos tam przeczytam ciekawego i w tym roku zrobiłam prenumeratę ale bede sie pilnie przyglądać na ile go wykorzystuję.

Gość

wtorek 14 lis 2006, 17:46

ja też jestem za Biblioteką w Szkole - bardzo mi się przydaje w pracy, często na podstawie artykułów z BwSz robię coś w mojej bibliotece, daje mi natchnienie

Kam

piątek 17 lis 2006, 13:09

Mi też BwSz daje natchnienie. Propozycje metodyczne są bardzo dobrze przygotowane i po prostu ciekawe. Nie ma w nich dziwnych lub nierealnych pomysłów. Takie chyba nie przechodzą przez BARDZO GĘSTE sito Pana Juliusza.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 352 gości