bibliolub

niedziela 30 paź 2011, 19:22

U mnie nie ma wolnego dostępu do półek, odpowiedzialności nie podpisywałam, klucz zostawiam w sekretariacie po skończonej pracy i nikt nie wchodzi do biblioteki, kiedy mnie tam nie ma (chyba że dyrektorka), a pani sprzątająca przychodzi w czasie mojej pracy i umawiamy się, kiedy może posprzątać (zazwyczaj zagląda i pyta, czy są dzieci w ICIM, a jak ich nie ma, to wchodzi i sprząta). Od podłogi ma inną szmatę, od biurek i półek inną, ale książek raczej nie odkurza, z tego co zauważyłam, tylko czasem półki, na których stoją, przetrze.
Kwiatki mam, ale na ferie i wakacje są wystawiane na korytarz i panie woźne podlewają.

Kiedy pani woźna, która sprząta regularnie bibliotekę była na miesięcznym zwolnieniu lekarskim, przychodziła sprzątać inna pani. Aż mnie zatkało z wrażenia, kiedy zobaczyłam, że zabiera się do umycia mojego kubka, który zostawiłam sobie do umycia na później, gdy nie będzie dzieci w bibliotece, bo żeby umyć naczynia muszę wyjść do łazienki i zamknąć bibliotekę na klucz. Aż mi się głupio zrobiło, że chce za mnie ten kubek umyć i chciałam jej zabrać, ale się tylko roześmiała i stwierdziła, że przecież to żaden problem :) Miłe to było z jej strony, ale i tak mi było głupio, że hej :) Rączki mam zdrowe, więc same sobie myją kubeczki :)

Gość

środa 02 lis 2011, 18:21

Ech... Przyszłam dzisiaj rano do biblioteki z nastawieniem, że będzie ogarnięte pomieszczenie. Ale gdzie tam! Czyli już dwa miesiące od kiedy nie było zamiecione. Szkoda, że lubię panią sprzątającą. Klucze ma bo mam zaufanie do niej. Wiem, wiem, powinnam z nią porozmawiać :(

bibliotekaia

wtorek 08 lis 2011, 14:18

Kubki myjemy same - to oczywiste i nigdy nie oczekiwałybyśmy, że ktoś zrobi to za nas. Pani "sprzątająca" (kiedyś zwana sprzątaczką albo panią woźną po prostu) nie narzuca nam swojej obecności. Właśnie śmieci zaczęły samodzielnie opuszczać kosz, jak co parę tygodni, zanim z odsieczą ruszy pani s. Nasze ulubione cytaty:
- Ale to by trzeba biurko odsunąć (na sugestię, że w kablach od komputerów roi się od kotów kurzu);
- Taak? Ja tam nie widzę (na wskazanie palcem nadokiennej pajęczyny śmiało konkurującej z firanką, zresztą nieupraną).
Nasz tester (potłuczony kubek, który spadł i wiadomo, co zrobił) leży od 3 tygodni i czeka na zauważenie przez czujne oko pani s.
Możliwe, że w tym momencie zostałyśmy przez PT czytelników uznane za flejtuchy. Niesłusznie. Szkoła jest duża, biblioteka obszerna i w trakcie komputeryzacji. Mamy sporo pracy na co dzień, mimo to czasami nam się udaje wytrzeć półki z kurzu, na mokro (pani s półek nie tyka, jeśli leży na którejś bodaj jedna książka). My dostajemy pensję za pracę i pani s też dostaje.

ewunia
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 07 lis 2011, 14:16

jeszcze o sprzataniu!

poniedziałek 21 lis 2011, 16:32

Witam!
W mojej bibliotece pani sprzątaczka wykonuje swoje obowiązki jeszcze jak jestem w pracy. Ponieważ biblioteka czynna jest codziennie do godziny szesnastej więc swobodnie może się po niej poruszać. Wyjątki stanowią dni kiedy jescze o tej porze uczniowie przebywają masowo w bibliotece. Stanowi to obustronną korzyść. Przy mnie sumiennie sprzątana jest biblioteka. Zupełnie mi to nie przeszkadza w mojej pracy. A naczynia myję sama!! Jest dla mnie nie do pomyslenia, aby ktos mył mi moje szklanki po kawie i talerzyki po musli!!
Klucz oddaję do portierni i jest wydawany na zeszyt nawet dla mnie. Poza tym z panią sprzątaczką darzymy sie zaufaniem. Szanujemy WZAJEMNIE swoją prace i to jest sedno naszej współpracy. Pracujemy razem już 14 lat, więc obie wiemy, czego oczekuję po jej pracy. Za zgodą dyrekcji zna kod przy alarmie i nigdy nic złego się nie stało. Życzę każdemu takiej zaufanej i sumiennej osoby.

maxx44
Posty: 1
Rejestracja: piątek 18 paź 2019, 09:49

Re: sprzątanie pomieszczeń bibliotecznych w świetle prawa

piątek 18 paź 2019, 09:50

Wydaje mi się, że jeśli chodzi o sprzątanie to chyba najlepiej jest robić to po prostu dokładnie i rzetelnie. Na pewno mogą w tym pomóc dobrej jakości środki czystości i właśnie w takie trzeba inwestować. U nas w szkole kupowane są produkty ze sklepu Pro-formula i jak najbardziej sprawdzają się one idealnie do sprzątania takich powierzchni.

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 86 gości