Monika
Posty: 4
Rejestracja: środa 15 lis 2006, 18:23

Mol - katalog komputerowy WWW

środa 15 lis 2006, 18:31

Witam,
Jestem na forum po raz pierwszy.
Prosze o pomoc. Zakończyłam wprowadzanie zbiorów do programu MOL Optivum i teraz chciałabym aby z katalogu komputerowego korzystali użytkownicy. Może ktoś instalował Mol WWW. Mój informatyk nie może jakoś sobie z tym poradzić mimo instrukcji z serwisu Vulcan.
Z góry dziekuję

Maria
Posty: 3358
Rejestracja: środa 12 kwie 2006, 08:55
Kontakt: Strona WWW

czwartek 16 lis 2006, 00:30

Wszystko jest dokładnie opisane w instrukcji MOL-a. Jest tego sporo i nie chciałabym przepisywać instrukcji. Najwazniejsze:
komputery na ktorych ma byc dostępny katalog muszą być w sieci i mieć przeglądarke internetową. Na twoim komputerze musisz miec zainstalowany serwer PWS( Win 98 ) lub IIS( Win 2003 czy tez Apache(Win XP). W tym ostatnim trzeba troche pozmieniac konfigurację( jest napisane w instrukcji). W Twoim komp. pojawi sie folder o nazwie Scripts lub Apache cgi-bin i tam kopiujesz pliki ( z płyty instal MOL-a to co jest w folderze MOLwww). W ustawieniach MOl-a wpisujesz ścieżke dostepu to foldera Scripts lub Apache/cgi-bin i wszystko. Na komputerach w sieci otwierasz przegladarkę i wpisujesz http://xxx/scripts/moloptivumopac.dll lub zamiast scripts - cgi-bin, a xxx jest nazwą Twojego komputera w sieci lub IP Twojego komputera w sieci. I... jezeli wszystko zrobiłas dobrze pojawia się katalog Twojej biblioteki w sieci szkolnej, a jeżeli xxx zastapisz IP zewnętrznym komp. czy serwera to masz katalog w Internecie.
Mam nadzieje, że cos z tego co napisałam przyda się Tobie. Jeżeli masz pytania to pisz mail niżej.

Gość

czwartek 16 lis 2006, 11:34

Dziękuję za instrukcję. Teraz przekarzę ją informatykowi i może razem nam sie u :D

Wróć do „Biblioteka w Szkole - Forum Ogólne”

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 318 gości